یکی از آموزه‌های قرآن کریم سبقت و رقابت در امور خیر است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان، با بیان اینکه سبقت و رقابت در امور خیر از آموزه‌های قرآن کریم است،اظهار داشت: فرهنگ از ابتدای پیروزی انقلاب با مسجد آمیخته شده است.

حجت‌الاسلام محمد حسین بلک،مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان، با بیان اینکه سبقت و رقابت در امور خیر از آموزه های قرآن کریم است،گفت: برگزاری جشنواره‌ها سبب ایجاد بستر سالم و معنوی برای رشد و شکوفایی استعدادها می شود و شاهد بر این مطلب استعدادهای خوبی است که به برکت چنین جشنواره ها و مسابقاتی شناخته و آشکار شدند و در حال حاضر از سرمایه های معنوی و فرهنگی جامعه محسوب می شوند.

وی با اشاره به تأثیر برگزاری مسابقات قرآن بر فضای فرهنگی کشور، افزود: حضور مردم و علاقه مندان خاص مباحث قرآنی سبب معنویت بیش از پیش می شود، چرا که از این حرکت های ارزشمند، نورانیتی ایجاد می گردد و در سراسر جامعه بهره های لازم را القا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ از ابتدای پیروزی انقلاب با مسجد آمیخته شده است، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) حرکت های خود را که اساس آنها قرآن بوده است را از مسجد آغاز کرد و امام خمینی نیز از مساجد به عنوان سنگر نام برد و در برهه کنونی به یقین می توان به مفهوم این جمله پی برد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان، با اشاره به میزبانی خوزستان در هشتمین جشنواره مدهامتان، ابراز امیدواری کرد: ثمرات این مسابقات به فضای قرآنی استان خوزستان کمک مضاعف کند.

 

پایان پیام/


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات