تاکید بر استفاده از ظرفیت مساجد در برگزاری کنگره امام سجاد(ع)

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد به برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به شکل مردمی با استفاده از ظرفیت مساجد و کانون های فرهنگی و هنری تاکید کرد.
 نشست تخصصی و هم اندیشی سومین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) صبح امروز با حضور حجت الاسلام سلیمانی، دبیر ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، علامه زاده مشاور استاندار استان هرمزگان، نمایندگان دستگاههای عضو برگزاری این کنگره در محل ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد برگزار شد.
 
 حجت الاسلام سلیمانی، در این نشست با تاکید بر برگزاری چنین کنگره ای به منظور وحدت در میان  فرق اسلامی گفت: لازم است موسسه ای به نام امام سجاد (ع) در استان هرمزگان در این راستا راه اندازی شود. در حال حاضر که حرکت فرهنگی خوبی در راستای تبیین شخصیت امام سجاد (ع) و تفسیر صحیفه سجادیه آغاز شده بنابراین لازم است که چنین موسسه ای نیز در این استان راه اندازی شود.
 وی راه اندازی شورای بین الملل برای برگزاری این کنگره را یکی از اقدامات دیگری نام برد که باید مورد توجه قرار گیرد و افزود: فعال سازی شبکه مبلغان با استفاده از ظرفیتی که وجود دارد و استفاده از ظرفیت امامزادگان با هماهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه و استفاده از ظرفیت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی باید در برگزاری این کنگره مورد توجه قرار گیرد.
 دبیر ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با تاکید بر لزوم ترجمه صحیفه سجادیه به زبان های مختلف توسط مجمع جهانی اهل بیت(ع) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تصریح کرد: تولیدات برگرفته از صحیفه سجادیه که توسط هنرمندان انجام می شود هم باید مورد حمایت قرار گیرد.
 وی بر نامگذاری شعار امسال این کنگره با عنوان «صحیفه سجادیه و سبک زندگی»، تاکید و تصریح کرد: لازم است شورای هماهنگی و برنامه ریزی این کنگره قبل از ماه مبارک رمضان تشکیل شود و نشستی هم در استان هرمزگان در راستای پرداختن به محورهای این همایش در دستور کار قرار گیرد.
 حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به اینکه لازم است از ظرفیت دستگاه های فرهنگی برای برگزاری این کنگره استفاده شود، خاطرنشان کرد: با همکاری و تعاملی که با معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته در برگزاری جشنواره آیات بخشی برای امام سجاد (ع) اختصاص می یابد.
 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به شکل مردمی و با استفاده از ظرفیت مساجد و کانون های فرهنگی و هنری تصریح کرد: ضرورت دارد سازمان صداوسیما نیز با محوریت شورای معارف باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.
 دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خاطرنشان کرد: یکی از محورهایی که باید توسط دبیرخانه این کنگره موردتوجه قرار گیرد جمع آوری سوابق برگزاری این کنگره، برگزاری نشست های تخصصی در استان ها و دانشگاه ها با محوریت امام سجاد(ع) است.
 وی با اشاره به اینکه در پایان نامه های دانشگاهی نیز باید به موضوع امام سجاد(ع) اهتمام ویژه داشت، گفت: ترغیب معاونت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون معاونت فرهنگی، سینمایی و هنری به موضوعات مربوط به امام سجاد(ع) به هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره کمک می کندکه این موضوع نیز مورد توجه قرار گیرد.
 وی توجه دادن همه اقشار به برگزاری این کنگره، استفاده از ظرفیت خبرگزاری ها و استخراج بیانات مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) در مورد صحیفه سجادیه را از دیگر مواردی دانست که لازم است به آنها  توجه شود. 
  شایان ذکر است، فراخوان سومین کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام در موضوع مقالات سبک زندگی از دیدگاه صحیفه سجادیه، آسیب شناسی اجتماعی از دیدگاه امام سجاد علیه السلام،بهداشت معنوی در صحیفه سجادیه،جایگاه قرآن در صحیفه سجادیه با توجه به دعای 42 و اقتصاد از منظر صحیفه سجادیه و امام سجاد علیه السلام اعلام شده است که علاقه مندان باید جهت شرکت در بخش مقالات آثار خود را تا پایان مهلت مقرر به دبیرخانه کنگره به آدرس: بندرعباس، بلوار پاسداران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه کانون های مساجد استان هرمزگان و یا رایانامه emamesajad@gmail.com ارسال کنند.
 گفتنی است، کنگره بین المللی امام سجاد(ع) آذرماه سال جاری هم زمان با سال روز شهادت چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت، علی بن الحسین(ع) به میزبانی استان هرمزگان در بندرعباس برگزار می شود و امروز سومین  نشست تخصصی و هم اندیشی این کنگره در ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات