دهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان در آذربایجان غربی برگزار می شود

دهمین دوره استانی مسابقات قرآنی مدهامتان با هدف نهادینه سازی فرهنگ قرآنی در بین جوانان فردا(۱۴ آبان) در شهرستان ارومیه برگزار می شود.
به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره جوانان،حجت الاسلام اباذر بیگی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی ظهر امروز(13 آبان) در دیدار با مدیران کانون های مساجد شهرستان ارومیه، گفت: این مسابقات قرآنی با حضور بیش از یک صد نفر از اعضای کانون های مساجد شهرستان های ارومیه، میاندوآب، پیرانشهر، سردشت، شاهین دژ، خوی، سلماس و ماکو در مسجد عمار برگزار می شود.

وی، با بیان اینکه این مسابقه قرآنی در رشته های، حفظ، قرائت، اذان و ترتیل برگزار می شود، افزود: برگزیدگان مرحله استانی این مسابقات به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

حجت الاسلام بیگی، شناسایی استعدادهای قرآنی در بین اعضای کانون ها، ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه و انس بیش تر جوانان با قرآن و ایجاد بستری مناسب برای  انجام فعالیت های قرآنی را از مهم ترین اهداف مسابقات مدهامتان برشمرد و اظهار داشت: ما در تلاشیم تا با  برگزاری چنین برنامه هایی جوانان را بیشتر با مفاهیم الهی آشنا سازیم.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد آذربایجان غربی ادامه داد: قرآن نسخه سعادت بخش بشری است که خداوند برای هدایت انسان ها فرستاده پس باید جوانانمان را هر چه بیشتر با این کتاب الهی آشنا سازیم تا به پیروی از رهنمودهای این کتاب الهی به سعادت ابدی دست یابند.

این مسئول اضافه کرد: آذربایجان غربی در حال حاضر دارای بیش از 800 کانون فرهنگی و هنری مساجد است که با گسترش کانون ها در مناطق محروم و روستایی سعی داریم تا افراد بیش تری از برنامه های کانون ها بهره مند شوند.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات