برگزاری مرحله کتبی دهمین مسابقات قرآنی مدهامتان در آذربایجان غربی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: مرحله کتبی دهمین مسابقات قرآنی مدهامتان با هدف ترویج فرهنگ قرآنی(۲۹ آبان) در آذربایجان غربی برگزار می شود.
کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی و هنری جوانان مساجد به نقل از شبستان: حجت الاسلام اباذر بیگی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی (27 آبان) در دیدار با برخی از مدیران کانون های مساجد شهرستان ارومیه، گفت: این مسابقات قرآنی در رشته های مفاهیم قرآن و نهج اابلاغه و همچنین تفسیر برگزار می شود که رشته تفسیر مختص ائمه جماعات کانون های مساجد می باشد.

 

وی، با بیان اینکه بیش از 200 نفر در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت،افزود: مسابقات در شهرستان های ارومیه، میاندوآب و خوی برگزار می شوند و به نفرات برگزیده به رسم یادبود جوایزی اهداء خواهد شد.

 

حجت الاسلام بیگی خاطر نشان کرد:  رشته مفاهیم فقط در مرحله استانی برگزار می شود ولی نفر برگزیده رشته تفسیر به مرحله کشوری مسابقات که(24 آذر) در اصفهان برگزار می شود اعزام خواهد شد.

 

این مسئول، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی جوانان علاقه‌مند به قرآن و فرهنگ غنی اسلام، حضور پر نشاط‌ اعضای کانون‌ها در فعالیت‌های قرآنی، کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم و شناسایی استعدادهای موجود در امر تفسیر قرآن را از مهم ترین اهداف برگزاری این مسابقات دانست.

 

وی اضافه کرد: در تمامی کانون های مساجد استان کلاس های قرآنی برای آشنایی هرچه بیشتر جوانان با مفاهیم الهی برگزار می شود زیرا اگر جوان با مفاهیم الهی هر چه بیشتر انس یابد هیچ گاه از راه اصلی خود منحرف نمی شود بنابراین ضروری است که کلاس های قرآنی با کیفیت بهتری در کانون ها برگزار شوند.

 

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی، با بیان اینکه این مرحله از مسابقات با محوریت امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود، ادامه داد: در حال حاضر بیش از 800 کانون فرهنگی و هنری در استان فعال هستند که در تلاشیم تا با افزایش تعداد کانون ها در مناطق محروم و دور افتاده روستایی برنامه های فرهنگی و قرآنی را در این مناطق نیز اجرا کنیم.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات