مدهامتان؛ فضای فکری جوانان را معطر به عطر قرآن کرد

وزیر ارشاد در پیامی به دهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان، این مسابقات را موجب معطر شدن فضای روحی و فکری جوانان و نوجوانان مساجد به عطر قرآن کریم دانست.
کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی و هنری جوانان مساجد کشور به نقل از شبستان: علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دهمین دوره مسابقات قرآنی اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور «مدهامتان» گفت: برپایی مسابقات ملی قرآنی مدهامتان از جمله رویدادهای ارزشی و معنوی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور توفیق یافته طی یک دهه فضای روحی و فکری جوانان و نونهالان مساجد را با عطر قرآن کریم معطر و متبرک گرداند.

 

متن کامل این پیام که توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان شامگاه(۲۶ آذر) در آیین اختتامیه این مسابقات قرائت شد، به شرح ذیل است:

 

 

بسمه تعالی

إِنَّ هَـذَا الْقُرْآنَ يِهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَيُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِينَ

 

گلستان قرآن، بهار بی خزان است و ثمرات آن برای هر فصلی و عصری و نسلی باقی است. آیات نورانی اش، طیب و طاهر است و نشانه های محکم ایمان برای اهل بندگی و طاعت.

 

پارسایان و مومنان، بی هیچ خوف و واهمه و با کوله باری از اراده و ارادت، در آستان قرآن، زانوی ادب می زنند و با عطر ملکوتی آیه ها و سوره ها، جانشان را از زلال حکمت و معرفت سرشار می سازند.

 

به راستی کدام کتابی را توان یافت که شفابخش باشد و کدام اعجاز نسخه نجات بخش جاودانه است.

 

تنها باید بر ساحل شکوه و عظمت آن به تفکر نشست و نظاره گر عبرت ها و حکمت ها و سرنوشت هایی بوده که هر یک برای انسان برهان قاطع و منشور جاودانگی است.

 

در باب منزلت و بزرگی این کتاب آسمانی همین بس که هنوز مرزبانان شریعت و بزرگان دین در این اقیانوس بی کران شناورند و همچنان ژرفا و پهنای آن برای کاویدن و جستجو کردن قابل ارزیابی نیست.

 

این نعمت بزرگ الهی، سزاوار تکریم و تقدیس است و بندگان را شایسته است که به شکرانه اش، در برابر خداوند بزرگ اطاعت پذیر باشند و تسلیم، و در طریق تعلیم و بهره گیری از این گنجینه علم و دانش و معرفت بکوشند.

 

تهذیب پیشه سازند و بهشت جانشان را با مائده های معنوی سرسبز نگاه دارند و نگهبان باشند.

 

«برپایی مسابقات ملی قرآنی مدهامتان» از جمله رویدادهای ارزشی و معنوی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور توفیق یافته طی یک دهه فضای روحی و فکری جوانان و نونهالان مساجد را با عطر قرآن کریم معطر و متبرک گرداند.

 

بی گمان آشنا ساختن نوشکوفه‌ها و جوانه‌های جوانی با مفاهیم و معارف بلند قرآنی از جمله اصلی ترین اهداف برگزارکنندگان بوده و نتایج چشمگیر و ثمرات و برکات بی‌شماری را به همراه داشته است.

 

برپایی دهمین دوره این مسابقات را در استان پرافتخار و فرهنگ پرور اصفهان که مهد اندیشه‌های قرآنی است به فال نیک گرفته و امید آن دارم که در دفتر دهم این منظومه وحی که در آن خطه آسمانی گشوده می‌شود، شاهد تحولات کیفی و کمی نوینی برای تحکیم، تقویت و اعتلای فعالیت‌های قرآنی مساجد در افق چشم انداز ایران اسلامی باشیم.

 

بدون شک هرچه سرمایه‌های جوان و آینده ساز با نورانیت قرآن و عترت رشد و نمو کنند، کشور بیش از پیش به سلامت و تعالی و سعادت نزدیک خواهد شد. اهداف این حرکت دستیابی به آرمان بلندی است که امام راحل و شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مقام معظم رهبری برآن پای فشرده‌اند و دولت تدبیر و امید همراه با ملت بزرگ ایران هم‌پیمان و همنوا بر این صراط مستقیم استوار مانده‌اند.

 

لازم می‌دانم از حضور میهمانان و شخصیت‌های دینی و علمی و مسئولین و شرکت کنندگان در این حرکت جریان ساز قرآنی و به ویژه دست‌اندرکاران ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و دیگر مشارکت کنندگان صمیمانه تشکر و قدردانی نموده و از خداوند متعال می‌خواهم که در پناه قرآن کریم و تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) همواره در تبلور بخشیدن به اندیشه‌های نورانی قرآن و ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی موفق و سربلند باشید. 

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات