تاکید بر نهادینه شدن قرآن محوری در جامعه

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی گفت: باید با برنامه ریز های لازم قرآن محوری را در جامعه نهادینه کنیم.
کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی وهنری جوانان مساجد کشور:به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه، حجت الاسلام اباذر بیگی، مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری آذربایجان غربی، در حاشه جشنواره قرآنی مدهامّتان که امروز(29مهر) در مصلی امام خمینی(ره) ارومیه در حال برگزاری است، گفت: اگر آموزه های قرآنی در جامعه و در میان جوانان نهادینه شود به یقین می توانیم بگوییم که جوان جامعه ما از ناحیه فرهنگی و مذهبی بیمه شده است.

وی افزود: تلاوت آیات وحی و در ک آن علاوه بر آرامش روحی و روانی بهترین الگو های زندگی را نیز ارائه می دهد.

این مسئول، با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی مدهامّتان که همه ساله در بین بچه های مسجدی برزگزار می شود، تصریح کرد: برگزاری مسابقاتی با این عناوین و دارای محتوای غنی قرآنی گام شایسته ای در راستای نهادینه کردن آموزه های اسلامی و قرآنی است.

بیگی ادامه داد: دشمن از اتحاد مذهبی مسلمانان به شدت می ترسد لذا باید با رسانه ای کردن فعالیت های مذهبی و قرآنی به دشمنان نشان دهیم که مسلمانان همواره از هویت ملی و مذهبی خود دفاع می کنند.

گفتنی است، مسابقات مدهامّتان در رشته های اذان، ترتیل، قرائت، حفظ کل و حفظ 20 جزء  هم اکنون در حال برگزاری است که نفرات برتر به قم اعزام می شوند.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات