انس و توسل به قرآن تنها راه برون رفت جوامع بشری از مشکلات است

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به اینکه مسابقات قرآنی مدهامّتان به سمت کمال و تعالی رشد داشته است، افزود: انس و توسل به قرآن تنها راه برون رفت جوامع بشری از مشکلات است.
 کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجدکشور:
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور شامگاه(۲۳ آذر) در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامّتان با بیان اینکه هر شرکت کننده سفیر قرآن برای معرفی به بشریتی است که بحران هویت و دغدغه های اخلاقی دارد و نمی داند به کجا تکیه کند، گفت: اگر می خواهید از صراط مستقیم منحرف نشوید و راه هدایت را پیدا کنید باید به قرآن پناه برد چرا که قرآن هیچ گونه شک و شبهه ای ندارد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کتب گران سنگ دنیا مظالب ارزشمند بسیاری دارند اما یقینی به آنها نیست، اظهار داشت:قرآن به طور کامل نور و روشنی بخش است، قرآن کتابی است که تمام آحاد بشر می توانند به آن تمسک کنند و هر کس به اندازه ظرفیت خویش از قرآن نورانیت بگیرند.
 دبیرستاد عالی کانون های مساجد کشور با تاکید بر اینکه قرآن کتابی برای گذشته نیست بلکه برای تمام زمان ها و آحاد بشر است، ادامه داد:برخی       می گویند شاید نتوان با قرآن ارتباط برقرار کرد اما اینگونه نیست چرا که همگان می تواند با قرآن ارتباط برقرار نمایند، قرآن از ابتدا تا انتهایش نور و حکمت است.

حجت الاسلام ارزانی راه برون رفت جوامع بشری را از مشکلات انس و توسل به قرآن دانست و گفت: دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامّتان که با تلاش های بسیاری برگزار شد راهش را به سوی تعالی ادامه خواهد داد و هر سال نسبت به سال قبل به سمت کمال رشد خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اگر قرار است خورشیدی بر ایران بتابد آن نور ولایت است، افزود:در مسابقات قرآنی مدهامتان باید از جنبه های فرهنگی و هنری بشتر استفاده نماییم و تلاش کنیم نقاط تماسمان را با وزارت خانه ها، ادارات و سازمانها پیدا کنیم و آنچه نیاز است را برای انس قرآن فراهم نماییم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهران و برادران قرآنی را سرمایه های اجتماعی ایران دانست و اظهار داشت:۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر از دوازدهمین دوره مسابقات مدهامّتان استقبال کرده اند که خروجی آنها ۲۷۰ راه یافته به مرحله کشوری مسابقات بود که اینها ظرفیت عظیمی برای نظام جمهوری اسلامی هستند

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات