مسابقات مدهامتان زمینه ساز حضور قاریان جوان ایرانی در سطح بین المللی است

قاری برجسته قرآن کشور عراق با اشاره به اینکه دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامّتان در سطح بسیار بالایی برگزار شده، گفت: مسابقات مدهامّتان زمینه ساز حضور قاریان جوان ایرانی در سطح بین المللی است.
کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور: رافع العامری موذن حرم مطهر حضرت موسی بن جعفر(علیه السلام) و قاری برجسته کشور عراق در حاشیه برگزاری اولین روز دوزادهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در مشهد گفت:دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامّتان در سطح بسیار بالایی برگزار شده و بنده اولین مرتبه ای است که در این مسابقات حضور پیدا می کنم و باید اعتراف نمایم که این دوره مسابقات بسیار عالی برگزار شده و دست اندرکاران زحمت فراوانی را متحمل شده اند.

 وی با بیان اینکه شرکت کننده ها هم در سطح بالایی بودند و تلاوت ها بسیار عالی بود، اظهار داشت:در کشور عراق هم مسابقات قرآنی برگزار می شودد اما به این وسعت و کیفیت نیست، مسابقات برگزار شده در سطح کشور عراق نه تنها در کلیه شهرها بلکه در حرم های مطهر ائمه معصومین همچون حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) برگزار می شود.

العامری با اشاره به اینکه برنامه های قرآنی در مساجد، حسینیه ها و اماکن مذهبی عراق به دفعات برگزار می شود، افزود:سطح برگزاری مسابقات قرآن در عراق به کیفیت و کمیت مسابقات ایران به خصوص مسابقاتی که در مشهد برگزار می شود نیست اما به طور کلی برنامه های قرآنی حتی در منازل هم دایر می شود.

موذن حرم مطهر امام موسی بن جعفر(علیه السلام) با بیان اینکه قاریان مطرحی در حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) تلاوت می کنند، ادامه داد:وقتی به مشهد می آیم روحیه ام بسیار شاد می شود البته سفرهایم به مشهد فقط برای شرکت در برنامه ها و مراسمات نیست بلکه بخش عمده آن صرف طلب استغفار و پابوسی امام رضا(علیه السلام) می شود.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات