تجلیل از ۲۴ شاعر و داستان‌سرا در اختتامیه هشتمین جشنواره گلدسته های سپید

اختتامیه هشتمین جشنواره گلدسته های سپید با موضوع حضرت ام‌البنین (سلام الله علیها ) و گرامیداشت مادران و همسران شهید  با تقدیر از ۲۴ شاعر و داستان‌سرا برگزار شد.

کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور:به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام امیر شمس در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره گلدسته های سپید که امروز (چهارشنبه 9 اسفندماه) در مجتمع آدینه تهران برگزار شد، گفت: الحمدالله با وجود نوپا بودن این کنگره استقبال خوبی از آن به عمل آمد.

 

وی افزود: شاعران عضو کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و همچنین سایر شعرا و داستان‌سرایان کشور استقبال خوبی از این کنگره کردند و امیدواریم این کنگره در سال‌های بعد با شکوه بیشتری برگزار شود.

 

بنا بر این گزارش؛ مادر شهیدان جنیدی در ادامه این مراسم، حضرت ام‌البنین (سلام الله علیها) را تداوم‌بخش مسیر کربلا دانست و خاطرنشان کرد: والدین باید فرزندان خود را برای خدمت به دین و انقلاب اسلامی تربیت کنند.

 

وی افزود: من هنگام اطلاع از خبر شهادت فرزندانم گریه کردم ولی ناراحت نشدم اما امروزه با مشاهده وضعیت بد جامعه و بی‌تفاوتی برخی از مردم نسبت به دین و قرآن غصه می‌خورم.

 

همچنین علیرضا قزوه؛ شاعر، در ادامه این مراسم با اشاره به دیدار چند سال پیش مقام معظم رهبری با خانواده معظم شهدای استان کرمان، گفت: مقام معظم رهبری در آن دیدارها فرمودند شهدا، والدین آنان و حاج قاسم سلیمانی می‌توانند در قیامت شفیع ما باشند.

 

این شاعر آیینی با بیان اینکه برخی به اشتباه تصور می‌کنند سلمان فارسی نخستین ایرانی مسلمان‌شده است در حالی که یک زن اصفهانی نخستین ایرانی مسلمان‌شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه جایگاه زنان مسلمان و مادران شهدا به خوبی برای مردم تبیین نشده است.

 

وی افزود: گاهی ارزش و جایگاه مادران شهدا و همچنین فرهنگ ایثار و شهادت در صداوسیما و برخی دولتمردان گذشته و حال کمرنگ می‌شود.

 

به گزارش شبستان، در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا و همچنین 24 شاعر و داستان‌سرای برتراختتامیه هشتمین جشنواره گلدسته های سپید با موضوع حضرت ام‌البنین (سلام الله علیها )    تقدیر به عمل آمد.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات