سوگواره دلنوشته های عاشورا اقدام شایسته ای در تداوم و معرفی اهل بیت (علیهم السلام) است

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اظهار داشت: سوگواره دلنوشته های عاشورا در تداوم و معرفی اهل بیت (علیهم السلام) اقدام بسیار خوب و پسندیده ای است و باید به این گونه برنامه ها بیشتر توجه شود.
کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور:به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، محمد جوروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، امروز (23 فروردین) در هشتمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا که در شهرستان لالی برگزار شد، گفت: تمام شاعرانی که در مدح اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) شعری سرودند و یا اثری را در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری خلق کردند، پاداش آن را هم در دنیا و هم آخرت خواهند دید.

 وی افزود: خوزستان، استانی شیعی بوده و در طول تاریخ همیشه سردمدار دفاع از اندیشه ولایی و اهل بیت (علیهم السلام) بوده و انقلاب اسلامی هم بنای اصلی و اساسی خود را بر معرفی اهل بیت (علیهم السلام) قرار داده از این رو گام نهادن در این مسیر امری ضروری است.

 وی اضافه کرد: این سوگواره در تداوم و معرفی اهل بیت (علیهم السلام) اقدام بسیار خوب و پسندیده ای است و انتظار داریم با توجه به قابلیت ها و ظرفیت هایی که در خوزستان وجود دارد، ستاد عالی کانون های مساجد کشور در برنامه های فرهنگی دیگر استان هم مشارکت کند تا بتوانیم به وسیله همین برنامه ها به جامعه خوزستان در برابر تهاجمات مصونیت ببخشیم.

 جوروند، اظهار کرد: در برخی مناطق خوزستان چالش ها و حرکت های انحرافی از سوی کشورهای همجوار به خصوص عربستان صورت می گیرد ولی مردم خوزستان با اراده و خردمندی که از خود نشان می دهند توانستند سدی دفاعی در مقابل این گونه اندیشه های وهابی ایجاد کنند.

 وی ادامه داد: اما با این وجود لازم است برنامه های بیشتری در حوزه فرهنگ و هنر و ادب در راستای تعالی اندیشه مردم استان و در امتداد مسیر اهل بیت (علیهم السلام) برگزار شود تا بتوانیم مردم خوزستان را در برابر این حرکت ها مصونیت بیشتری ببخشیم.

 وی در پایان با تقدیر از همه کسانی که در برگزاری این رویداد مهم فرهنگی، هنری و دینی مشارکت داشتند چه شرکت کنندگان و چه دست اندرکاران، تقدیر و تشکر کرد و اذعان داشت: این یک تکلیف اداری نبوده بلکه تکلیف دلی است و توانستیم با عشق و علاقه قدمی در راستای معرفی بیشتر اهل بیت (علیهم السلام) برداریم.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات