در استان‌های تهران و فارس؛ «همایش تئاتر بچه‌های مسجد» برگزار می‌شود

خبرگزاری شبستان: همایش تئاتر بچه‌های مسجد با حضور گروه‌های فعال تئاترکانون های فرهنگی هنری  مساجد   مرتبط با دفاتر تئاتر بچه‌های مسجد در مراکز استانی و تهران برگزار می‌شود.
کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور: به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، سیزدهمین همایش سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد به منظور تداوم اهداف و برنامه‌های خود جهت توسعه هنر مردمی نمایش، متمرکز کردن فعالیت‌های گروه‌های تئاتر مساجد سراسر کشور، ایجاد شور و شوق و رقابت سالم بین گروه‌های نمایشی مساجد برگزار می‌شود.

 
این همایش سراسری در دو مرحله استانی و کشوری  با حضور گروه‌های فعال تئاتر کانون های فرهنگی هنری مساجد مرتبط با دفاتر تئاتر بچه‌های مسجد در مراکز استانی و تهران و مرحله سراسری با حضور تولیدات نمونه و موفق مراکز استانی در تیرماه ۱۳۹۷ در استان فارس و به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.

 

همایش سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با گرایش موضوعات مختلف دینی و اجتماعی شامل تاریخ اسلام و ادیان آسمانی، قصص قرآن، زندگی پیامبران (ص) ائمه (ع) علما و بزرگان دین، روایات و احادیث اهل‌بیت علیهم‌السلام، سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، مسجد و انقلاب اسلامی، مسجد و دفاع مقدس، مسجد و مدافعان حرم و مسجد و اخلاق برگزار می‌شود.

 
براساس فراخوان اعلام شده این جشنواره در مرحله استانی، تمامی گروه‌های تئاتر مسجدی متقاضی شرکت در این همایش در سراسر کشور باید ضمن ارائه معرفی‌نامه از مسجد مربوطه و پر کردن فرم سوابق و اطلاعات گروه، متن انتخابی خود را به دفاتر تئاتر بچه‌های مسجد در مراکز استان‌ها معرفی کنند.


گروه‌های متقاضی شرکت در همایش که متن انتخابی خود را در دفاتر استانی ثبت کرده‌اند باید با هماهنگی دفاتر استانی اقدام به تولید متن در مسجد مربوطه کنند نمایش‌های تولید شده پس از بازبینی و تأیید کارشناسان استان و با هماهنگی دفاتر استانی ابتدا در مسجد محل تولید و در صورت فراهم شدن شرایط، در سایر مساجد استان به اجرا در خواهند آمد.


براساس فراخوان اعلام شده در مرحله سراسری این جشنواره نمایش‌های اجرا شده توسط گروه‌های نمایشی بچه‌های مسجد در هفته هنر انقلاب اسلامی، توسط کارشناسان استان در حین اجرای عمومی بازبینی شده و جهت شرکت در همایش سراسری انتخاب می‌شوند.

 
نمایش‌های منتخب جهت شرکت در همایش سراسری باید توسط گروه و با هماهنگی دفاتر استانی در حین اجرای عمومی در مسجد و با حضور تماشاگر، به‌طور کامل تصویربرداری شده و در سه نسخه‌ی تصویری طبق زمان‌بندی اعلام شده توسط دفاتر استانی به دبیرخانه همایش ارسال شود.

 
لازم است همراه با فایل تصویری نمایش، فرم تکمیل‌شده تقاضای شرکت در همایش سراسری و همچنین نامه معرفی از طرف حوزه هنری استان جهت بازبینی نمایش‌ها نیز ارائه شود.


 تمامی آثار ارسالی از طرف دفاتر استانی، توسط کارشناسان مرکز هنر‌های نمایشی مورد بازبینی قرار گرفته و مطابق با معیار‌های مورد نظر انتخاب و به همایش معرفی می‌شوند.


 هر نمایش باید قبل از حضور در همایش سراسری ابتدا در مساجد شهر و استان مربوطه، اجرای عمومی شده و سپس در همایش و یا برنامه های مرتبط با دفاتر استانی در هفته هنر انقلاب اسلامی شرکت کرده باشد، نمایش‌ها باید تک جنسیتی بوده و قابل اجرا در مسجد و یا محوطه وابسته به مسجد باشند.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات