نام روستای کردر در جرگه مروجان فرهنگ رضوی می درخشد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان عنوان کرد: امروز نام روستای کردر در جرگه مروجان فرهنگ رضوی در سطح کشور می درخشد.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور به نقل از شبستان، حجت الاسلام احمد پهلوانی در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر از شناسایی، ساماندهی و ثبت 130 گروه سرود کانون های فرهنگی هنری مساجد در سامانه جشنواره بزرگ فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور خبرداد و گفت: جشنواره آسمان هشتم نقش موثری در بوجود آمدن این گروه های سرود داشته است.

 

وی به تشریح چگونگی شکل گیری و توسعه جشنواره آسمان هشتم پرداخت و افزود: کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(عج)، ابن کار زیبا را در گستره روستایی آغاز کرد و سپس در ابعاد شهرستانی و امروز در طراز استانی گسترش داد گرچه به مدت سه سال پیاپی نیز میزبان جشنواره ملی سرود رضوی کانون های مساجد روستاهای کشور بود.

 

حجت الاسلام پهلوانی اضافه کرد: امسال در جشنواره کشوری سرود، دو کانون از شهرستان های بندرعباس و میناب به عنوان برتر شناخته شدند و این از برکات جشنواره آسمان هشتم است.

 

وی با بیان اینکه روستای کردر رضوی در کنار پرداختن به سیره اهل بیت(ع)، از قرآن نیز غفلت نکرده است، اظهار کرد: 25 نفر از دختران روستای کردر در حال حفظ قرآن هستند که تا کنون 25 جزء را حفظ کرده اند.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات