ثبت نام کردر به عنوان مبدع جشن های مردمی دهه کرامت نتیجه خلوص نیت مردم آن است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: خلوص نیت و همراهی و همدلی مردم روستای کردر موجب ثبت نام این روستا به عنوان مبدع جشن های رضوی در کشور شد.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور به نقل از شبستان، علی بندرعباسی در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره فرهنگی هنری و ورزشی آسمان هشتم در حسینیه امام رضا(ع) روستای کردر رضوی، عشق و ارادت مردم استان هرمزگان به ویژه اهالی ولایت مدار روستای کردر شهرستان میناب نسبت به اهل بیت(ع) خاصه علی بن موسی الرضا(ع) را زبانزد خاص و عام دانست و افزود: گواه این مدعا طرح ایده جشن های مردمی رضوی و اجرای آن به مدت 12 سال و به صورت مستمر توسط مردم روستای کردر است.

 

وی عنوان کرد: آنچه که باعث ثبت نام روستای کردر به عنوان مبدع و طراح جشن های مردمی دهه کرامت شده است، خلوص نیت و همراهی همه اهالی این روستا در برگزاری جشنواره وزین فرهنگی، هنری و ورزشی آسمان هشتم است.

 

بندرعباسی ادامه داد: وحدت و همدلی و همراهی اهالی کردر به ویژه جوانان روستا با کانون فرهنگی هنری امام المنتظر(ع) و هیات امام رضا(ع) موجب شد تا مسئولان وقت ستادعالی را وادار سازد تا میزبانی سه دوره جشنواره سرود رضوی مساجد روستایی کشور را به این روستا واگذار کنند و مردم روستای کردر در میزبانی از شرکت کنندگان و اجرای شایسته این رخداد ملی سنگ تمام گذاشتند.

 

وی خاطرنشان کرد: اهالی این روستا با دراختیار گذاردن منازل مسکونی به همراه امکانات و وسایل نقلیه خود برای اسکان و جابجایی شرکت کنندگان خاطره ای زیبا از رسم مهمان نوازی جنوبی ها را در اذهان مهمانان جشنواره باقی گذاشتند.

 

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: با توجه به رویکرد جدید ستاد عالی در حمایت از برنامه های محتوایی و اثرگذار فرهنگی هنری و همچنین ظرفیت، توان و آمادگی و وجود زیرساخت های لازم در روستای کردر، انتظار می رود جشنواره آسمان هشتم برای سال سیزدهم در گستره ملی برگزار شود.

 

وی اظهار کرد: امروز نام روستای کردر در بین استان ها و کشورهای مختلف برگزار کننده جشن های دهه کرامت می درخشد و این اتفاق می تواند به عنوان الگویی برای کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور باشد.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات