از سری برنامه های جنبی دومین جشنواره فرهنگی اطاعت و ولایت؛ مسابقات سرود«ترنم امامت» در میناب برگزار شد

همزمان با سالروز میلاد امام هادی (علیه السلام)، مسابقات سرود با عنوان «ترنم امامت» از سری برنامه های جنبی دومین جشنواره فرهنگی اطاعت و ولایت در شهرستان میناب برگزار شد.
کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور :به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از هرمزگان، مرتضی چمل نژاد، مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری جعفرآل محمد(ع) روستای نصیرایی شهرستان میناب، هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج مباحث فرهنگی غدیر در قالب هنرهای آوائی عنوان کرد و گفت: بسیاری از مضامین دینی را می توان در قالب اشعار و سرود به مخاطبان انتقال داد و چنانچه این مسئله به خوبی اجرا گردد می تواند تاثیرات فرهنگی بسیاری را درپی داشته باشد.
 
وی افزود: بیش از 250 نفر از اعضای گروه های سرود کانون های فرهنگی هنری مساجد روستاهای شهرستان میناب و روستاهای شرق بندرعباس در این دوره از مسابقات حضور داشتند.
 
مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری جعفر آل محمد(ع) عنوان کرد: از گروه ها و تک خوان برتر این دوره از مسابقات در آئین اختتامیه که با حضور حجت الاسلام دکتر مهدوی راد، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، تجلیل به عمل می آید.
 
 
در این دوره از مسابقات 12 گروه در دو بخش ویژه و عمومی و 15 تکخوان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان هیات داوران در بخش عمومی، گروه سرود کانون شهیدعمرانی شهرستان میناب را به عنوان گروه برتر این دوره معرفی کرد.
 
در بخش ویژه نیز گروه سرود سقای حسین کانون فرهنگی هنری سقای حسین(ع) روستای حکمی  اول، گروه سرود آسمان هشتم کانون امام المنتظر(عج) روستای کردر رضوی دوم و گروه سرود کانون انصارالحجه روستای شمیل بندرعباس سوم شد.
 
هیات داوران در بخش تکخوانی نیز در رده سنی جوانان، علیرضا کهوری از کانون فرهنگی هنری شهید عمرانی میناب و در رده سنی نوجوان نیز محمد تنی از کانون انصارالحجه دهستان شمیل بندرعباس و محمدرضا واحدی از کانون فرهنگی هنری روستای جوزان میناب را مشترکا به عنوان تکخوان برتر انتخاب کرد.





هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات