مدیرکل هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور خبر داد «جشنواره مدهامّتان» در شش ماهه دوم سال ۹۷ برگزار می‌شود

مدیرکل هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: جشنواره قرآنی مدهامّتان که مسئولیت اجرای آن به اداره فرهنگی این ستاد محول شده است، در شش ماهه دوم سال جاری برگزار می‌شود.
کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجدکشور: مجتبی میرزایی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان با بیان اینکه برنامه تحول راهبردی، چشم‌انداز برگزاری همه برنامه‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور است، گفت: بزرگترین رویداد بچه‌های مسجد، امسال در سه رشته هنرهای تجسمی، سرود و فیلم کوتاه برگزار می‌شود.

 
وی افزود: آیین‌نامه، نحوه، روند و زمان برگزاری این جشنواره‌ها در حال تدوین است و فراخوان آن در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ اعلام می‌شود و اختتامیه آن، امسال و البته از این پس همه ساله، در شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (ع) برگزار می‌شود.

 
مدیرکل هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه با بیان اینکه ما طی سالیان اخیر جشنواره‌های فرهنگی و هنری را با رویکرد زنجیره تامین برگزار می‌کردیم، خاطرنشان کرد: از این پس، این رویکرد در فضایی جدید دنبال می‌شود و همراه با شناسایی، سطح‌بندی و آموزش شرکت‌کنندگان، ایجاد فضای رقابتی و حمایت از برگزیدگان جشنواره‌های مختلف، همراه می‌شود.

 

میرزایی‌نسب با تاکید بر برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی هنری از سوی ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: شناسایی، سطح‌بندی و آموزش فعالان فرهنگ و هنر و شرکت‌کنندگان در این جشنواره‌ها و همچنین تهیه بانک اطلاعاتی بر اساس برنامه تحول راهبردی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری، رویکرد جدی ما در برگزاری فعالیت‌های فرهنگی هنری است.

 

وی افزود: ما از فعالان حوزه فرهنگ و هنر در رشته‌های مختلف مانند بازیگری، نویسندگی، فیلم‌نامه نویسی، نمایش، نقاشی و عکاسی، اطلاعات خوبی داریم و امسال ضمن گردآوری اطلاعات بیشتر در این رشته‌ها، گردآوری اطلاعات نخبگان فعال در سه رشته هنرهای تجسمی، سرود و فیلم کوتاه را با جدیت دنبال می‌‌کنیم.

 
مدیرکل هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، در ادامه با اشاره به برخی تغییرات در ساختار مدیریتی این ستاد، اظهار کرد: از این پس بخش قرآن و عترت اداره فرهنگی اجتماعی این ستاد، مسئول برگزاری جشنواره قرآنی مدهامّتان است.

میرزایی‌نسب ادامه داد: همیشه فراخوان جشنواره مدهامّتان در خردادماه یا تیرماه اعلام می‌شد اما احتمالا فراخوان دوره آتی آن در نیمه دوم سال جاری اعلام می‌شود.

 





هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات