کانون‌های مساجد همنام با امام سجاد (علیه السلام) در سراسر جهان یک شبکه‌ شوند

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد همنام با امام سجاد (علیه السلام) یک شبکه‌ شوند.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور به نقل از  خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌رضا ارزانی در نشست شورای سیاستگذاری هشتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (علیه السلام) که امروز (۱۳ شهریورماه) در محل ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد با بیان اینکه توجه به شعار سال می‌تواند جزو محورهای ثابت‌ این کنگره باشد، گفت: توجه به مسایل اجتماعی مانند آزادی زندانیان و طرح «سبد مهر» از اقدامات ما به منظور فراگیری دستاوردهای کنگره امام سجاد (علیه السلام) است، ضمن اینکه باید بررسی لازم و کار کارشناسی دقیقی به منظور استفاده از سایر ظرفیت‌های آن انجام گیرد.

 وی در ادامه، شبکه‌سازی کانون‌های فرهنگی هنری همنام با امام سجاد (علیه السلام) را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: می‌توان از ظرفیت این کانون‌ها برای برگزاری گسترده‌تر بخش‌های مختلف کنگره بین‌المللی امام سجاد (علیه السلام) استفاده کرد.

 دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ادامه با بیان اینکه طرح آموزش مربیان قرآنی‌ امروز در شهر مقدس قم آغاز شد، گفت: این ستاد در نظر دارد طرح ویژه آموزش نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را به زودی اجرا کند و در همین راستا در سال جاری، ۵۰۰ مربی صحیفه سجادیه آموزش‌های لازم را در این زمینه فرا می‌گیرند.

 ارزانی اضافه کرد: اعزام مبلغ به نقاط مختلف ایران و جهان با هدف معرفی سیره، سبک زندگی و معارف امام سجاد (علیه السلام) اقدامی مناسب و مرتبط با کنگره بین‌المللی امام سجاد (علیه السلام) است.

 وی ادامه داد: دعوت از علمای سایر مذاهب اسلامی و ادیان مختلف و همچنین شخصیت‌های برجسته فرهنگی و علمی جهان، کاری مناسب در زمینه فراگیری دستاوردهای کنگره امام سجاد (علیه السلام) است که باید با جدیت بیشتر در دوره‌های آینده این کنگره نیز اجرا شود.

 دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: شبکه‌سازی مساجد همنام با امام سجاد (علیه السلام) در سراسر جهان کاری ارزشمند و مؤثر است که دبیرخانه کنگره بین‌المللی امام سجاد (علیه السلام) پس از تشکیل شدن می‌تواند اجرای آن را بر عهده بگیرد.

 به گزارش شبستان، در ادامه نشست شورای سیاستگذاری هشتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (علیه السلام) از طرح سبد مهر، رونمایی شد، این طرح در قالب دومین پویش مردمی با هدف تأمین لوازم‌التحریر دانش‌آموزان ایتام و نیازمند استان هرمزگان اجرا می‌شود.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات