تشریح برنامه های کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در ۲۶ کشور جهان

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: سلسله برنامه‌های بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) در ایران و ۲۶ کشور جهان برگزار می‌شود.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مسجد، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌رضا ارزانی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به برنامه های کنگره بین المللی امام سجاد (ع) گفت: ترویج و قرائت صلوات خاصه امام سجاد (ع) و همچنین ترویج نذر امام سجاد (ع) با هدف کمک به نیازمندان و برگزاری نشست‌های عمومی سطح مساجد کشور پیرامون ادعیه ارزشمند صحیفه سجادیه از شاخص‌ترین برنامه‌های کانون‌های مساجد است که ۲۰ استان کشور مجری این برنامه‌ها هستند.

 وی به معرفی استان‌های برگزارکننده برنامه‌های فاخر بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) پرداخت و عنوان کرد: برگزاری ۱۳ ویژه‌برنامه در ۱۳ شهرستان با عنوان «در محضر صحیفه سجادیه» در خوزستان و پخش آن از شبکه استانی به همراه اختتامیه آن در ۲۴ محرم در شهر اهواز یکی از این برنامه‌ها است.

 دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، برگزاری چهارمین سوگواره ملی شعر آئینی امام سجاد (ع) به میزبانی استان کهگیلویه و بویراحمد، سلسله نشست‌های سبک زندگی از منظر امام سجاد (ع) و همایش ملی سبک زندگی امام سجاد (ع) در استان خراسان شمالی را از دیگر برنامه‌های شاخص دبیرخانه‌ کانون‌های مساجد کشور برشمرد.

 ارزانی افزود: برگزاری ۵۰۰ نشست و کارگاه آموزشی با محوریت صحیفه سجادیه در سراسر استان هرمزگان با بهره‌گیری از ۱۵مبلغ متخصص صحیفه از ۱۹ تا ۲۵ محرم، اجرای طرح «سبد مهر امام سجاد (ع)» با هدف تامین لوازم‌التحریر دانش‌آموزان یتیم استان هرمزگان و اجرای طرح «نهضت صحیفه‌خوانی» در حداقل ۱۰۰ مسجد استان هرمزگان و اهدای بیش از ۳ هزار جلد صحیفه سجادیه از دیگر برنامه‌های ما هست.

 وی از برگزاری هشتمین کنگره بین‌المللی امام سجاد (ع) با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان به میزبانی هرمزگان در بندرعباس به عنوان مهمترین رخداد فرهنگی معنوی در راستای بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) یاد کرد و گفت: این رخداد، ۲۳ محرم همراه با تجلیل از خادمین صحیفه در داخل و خارج کشور در بندرعباس برگزار می‌شود.

 دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، تربیت ۵۰۰ مربی صحیفه سجادیه تا پایان اردیبهشت‌ماه آتی همزمان با سالروز ولادت امام سجاد (ع) را یکی از برنامه‌های ستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور اعلام کرد و افزود: برگزاری نشست با نمایندگان ادیان الهی طی هفته جاری پیرامون صحیفه سجادیه و بررسی جایگاه مناجات در ادیان الهی از دیگر برنامه‌های این ستاد است.

 ارزانی از توجه به شبکه مساجد امام سجاد (ع) در سطح کشور به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های راهبردی ستاد عالی کانون‌های مساجد در راستای بزرگداشت مقام این امام همام نام برد و بیان کرد: قریب به ۵۰۰ کانون مسجدی به نام و یا القاب امام سجاد (ع) در سطح کشور وجود دارند که به عنوان یک شبکه با همدیگر در ارتباط هستند.

 وی در ادامه به تشریح فعالیت‌ها و ویژه‌برنامه‌های بخش بین‌الملل بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) پرداخت و گفت: سلسله برنامه‌های بزرگداشت مقام آن حضرت در ۲۶ کشور جهان برگزار می‌شود.

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه این برنامه‌ها با محوریت مجمع جهانی اهل بیت (ع) و همراهی و مشارکت جامعه‌المصطفی (ص) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود، افزود: برخی از این برنامه‌های فاخر به صورت میزگردهای علمی در مراکز فرهنگی و دینی و دانشگاه‌ها برگزار خواهند شد.

 ارزانی در بخش دیگری از سخنان خود در معرفی برنامه‌های اجرا شده در راستای بزرگداشت مقام امام سجاد (ع) یادآور شد: اعزام ۴۰۰ نفر از جوانان نخبه کانون‌های مساجد هرمزگان به دوره آموزشی «سفیران ولایت» که در قالب ۲۶ کارگاه آموزشی و پنج همایش در شهر مقدس قم برگزار شد، از شاخص‌ترین این برنامه‌ها است.

 وی، همایش بزرگ «سیدالعابدین (ع)» توسط دبیرخانه کانون‌های مساجد هرمزگان در قم به همراه تجلیل از خادمین صحیفه در عرصه بین‌الملل و همچنین تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم غیر ایرانی و همایش سبک زندگی از منظر امام سجاد (ع) در خراسان شمالی را از دیگر برنامه‌های برگزار شده در مجموعه این برنامه‌ها معرفی کرد.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات