جشنواره کشوری « روح خدا»، گامی موثر در جهت معرفی امام (ره) و انقلاب به نسل جوان است

سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد کشور با اشاره به ابعاد جشنواره کشوری « روح خدا» گفت: جشنواره کشوری « روح خدا»، گامی موثر در جهت معرفی امام (ره) و انقلاب به نسل جوان است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مسجد از یزد، سعید سعادتی، سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد کشور در نشست با اعضای دبیرخانه جشنواره کشوری « روح خدا » در یزد گفت: با توجه به بحثی که مقام معظم رهبری به عنوان مراحل انقلاب معرفی کردند و جز دغدغه های ایشان است، نقطه هدف این است که تمدن نوین اسلامی را پایه گذاری کنیم.

وی افزود: در صدور انقلاب اسلامی یکی از اصلی ترین راه ها، معرفی امام (ره) به عنوان رهبر انقلاب اسلامی و سبک زندگی ایشان است.

سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد کشور خاطرنشان کرد: سلسله فرمایشات مقام معظم رهبری هر سال در حرم امام راحل همیشه به گونه ای است که شاخص های امام (ره) به عنوان شاخص های انقلابی گری معرفی می شود.

سعادتی ادامه داد: ما در سطح کشور جشنواره هایی داریم که ممکن است سه دهه از عمر آن  بگذرد و الان به شکوفایی رسیده است اما جشنواره کشوری « روح خدا» توانسته در مدت 5 دوره خود به نقطه خوبی برسد اما با این وجود ما هنوز جای کار داریم زیرا شخصیت امام (ره) به مراتب فراتر از این ها بوده است.

وی افزود: ما در دورانی هستیم که وارد دهه پنجم انقلاب شده ایم و هرچه مخاطبین  ما نیز به دهه های 90 نزدیک تر می شود کار ما سخت تر می شود زیرا در این دهه ها هیچکدام انقلاب، امام (ره) را درک نکرده اند که این جشنواره ها می تواند به خوبی به معرفی امام (ره) و انقلاب بپردازد.

سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون های مساجد کشور گفت: برخی از جشنواره ها حرف رقابتی می زنند و در فیزیک اتفاق خاصی نمی افتد اما برخی از جشنواره ها نیز تولیدی هستند و ضمن رقابت از آثار فاخر حمایت می شود که در این راستا ما معتقدیم جشنواره هایی مانند جشنواره کشوری « روح خدا» می تواند در کتار رقابت و تولید آثار در زمینه تربیت و آموزشی نیز گام های اساسی بردارد.

سعادتی ادامه داد: دبیرخانه جشنواره کشوری باید دائمی شود و این کار را به صورت کشوری و حتی جهانی نیز ادامه دهیم.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات