تقویت گروه‌های سرود و سینمایی در دستور کار ستاد است

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ارزانی گفت: تقویت گروه‌های سرود و حوزه‌های شعر، ادبیات و سینمای‌ جوان در دستور کار ستاد عالی‌ کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، قرار گرفته است.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مسجد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌رضا ارزانی» دبیر این ستاد با «هادی قوامی» نماینده مردم اسفراین و بام و صفی آباد (خراسان شمالی) در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 دکتر ارزانی در این دیدار با اشاره به پیشینه تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، بنا بر پیشنهاد وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی و آغاز به کار آن در اسفند ١٣٧١، گفت: با توجه به پیشینه ارزشمند فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور، به منظور شفاف سازی و مستندنگاری این فعالیت‌ها و همچنین اعضای کانون‌های مساجد، سامانه جامع آمار و اطلاعات کانون‌ها (سجا) طراحی و راه‌اندازی شد.  

 وی افزود: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و ٣٠٠ هزار نفر از اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

 ارزانی با اشاره به ظرفیت عظیم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، خاطرنشان کرد: این ظرفیت شامل ٢٤ هزار کانون فرهنگی هنری و ١٤ هزار کتابخانه مسجدی در سطح کشور است ‌که امروز تمام توان و موجودیت خود را به جامعه اسلامی عرضه کرده است.

 وی با اشاره به تصویب اساسنامه و سند تحول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: با توجه به تکالیفی که در اسناد بالادستی از جمله در برنامه ششم توسعه به آن اشاره شده است، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است در روستاهای دارای بیش از یک هزار نفر جمعیت، کانون مسجدی تاسیس‌ کند که بر اساس بررسی‌ها و آمارهای میدانی ما تا امروز ٤٠ درصد از این ظرفیت را ایجاد کرده‌ایم.

 دبیر ستاد عالی ‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، یادآور شد: سطح و میزان اعتبارات پیش‌بینی شده برای این تکلیف تاکنون محقق نشده است و امیدواریم با حمایت و نظارت مجلس محترم و مساعدت سازمان برنامه و بودجه این تکالیف بالادستی به مرحله اجرا و اقدام برسد.

 وی در ادامه با اشاره به ضرورت ورود جدی و گسترده در حوزه فعالیت‌های هنری، گفت: در همین راستا تقویت گروه‌های سرود و حوزه‌های شعر، ادبیات و سینمای‌ جوان در کنار سایر فعالیت‌های فرهنگی از قبیل نویسندگی. مسابقات قرآنی، جشنواره‌های آیینی و مناسبتی و فضای مجازی در دستور کار قرار گرفته است.

 دکتر ارزانی تاکید کرد: ما از ظرفیت‌های بسیار خوب و قابل توجهی در حوزه روستا برخوردار هستیم به گونه‌ای که بیش از نیمی از کانون‌های موجود ما در مراکز روستایی و عشایری قرار دارند و این خود ظرفیت بزرگی است که مجلس شورای اسلامی می‌تواند به این ستاد برای انجام وظایف فرهنگی و اجتماعی خود اتکاء کند.

 وی در پایان از حضور و همچنین توجه نماینده مردم اسفراین در مجلس، نسبت به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در حوزه انتخابی خود، صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات