اجرای گروه سرود بچه های مسجد در مصلی جمعه کرمانشاه

گروه سرود بچه های مسجد استان کرمانشاه همزمان با اجرای طرح سراسری سرود ۴۰ هزار نفری کانون های مساجد به اجرای برنامه در روز ۱۲ بهمن پرداختند.

 به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مسجد، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دبیرخانه هیئت هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه با مساعدت ستادعالی کانون های مساجد کشور، طرح سراسری سرود کانون های مساجد را در سالروز بازگشت حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی برگزار کرد.

 بچه های مسجد در قالب طرح گروه 40 هزار نفری کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور به اجرای «سرود ملی»، سرود تاریخی و به یادماندنی «خمینی ای امام» و «ایران ما، سرود 40 سالگی انقلاب» در روز 12 بهمن ماه پرداختند.

 جوانان و نوجوانان کانون های مساجد استان کرمانشاه که از مدت ها پیش در قالب 12 گروه منسجم در کرمانشاه و گروه های مختص به هر یک از شهرستان های تابعه استان کرمانشاه به تمرین و آماده سازی پرداختند در این روز با شور و حال خاصی نغمه های ماندگار انقلاب را که تداعی گر بازگشت تاریخی معمار کبیر انقلاب به ایران اسلامی است را همسرایی کردند.

عباس سروری، با بیان اینکه مساجد خاستگاه انقلاب اسلامی هستند، گفت: بازخوانی وقایع و خاطرات انقلاب اسلامی ارتباطی تنگاتنگ با نغمه ها و آواهای شورانگیز آن دوران دارد.

 رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در استان کرمانشاه، افزود: این سرودها و نغمه های به یادماندنی تداعی گر شور انقلابی و حال و هوای ملت سرافراز ایران در آن سال ها است.

 وی اجرای گروه سرود 40 هزار نفری کانون های مساجد در سراسر کشور را حرکتی ارزشمند خواند که با محوریت مساجد یاد و خاطره نغمه ها و آواهای انقلابی را بار دیگر زنده کرده است.

 اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، امروز(جمعه، 12 بهمن) پیش از خطبه های نماز جمعه با کاورها و کلاه های سه رنگ پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در مصلی کرمانشاه حضور یافته و در قالب ملودی جدید از سرود «خمینی ای امام»این سرود انقلابی را همسرایی کردند.

افشین آزادی، با تأکید بر به میدان آمدن بچه های مساجد در صحنه های مختلف، گفت: حضور فعال اعضای کانون های مساجد که پاسدار ارزش های والای انقلابی و اسلامی هستند، قطعاً در تمامی حوزه ها اثرگذار خواهد بود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، با اعلام آمادگی این نهاد انقلابی برای ارائه آموزش های تخصصی در حوزه موسقی به اعضای کانون های مساجد، افزود: اجرای طرح سراسری سرود 40 هزار نفری کانون های مساجد در گام اول، حرکتی چشمگیر و ارزشمند است که ضمن معرفی توانمندی های کانون ها می تواند عرصه را برای گسترش فعالیت های فاخر هنری؛ با محوریت بچه های مساجد فراهم سازد.

وی بیان کرد: اعضای گروه اصلی این سرود در استان کرمانشاه می توانند با حضور در استودیو موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی کرمانشاه به صورت تخصصی با بهره گیری از ابراز فنی و پیشرفته موسیقی، نسبت به تمرین و ضبط اثر خود اقدام کنند.

بنابر این گزارش، اجرای گروه 120 نفره بچه های مسجد در جمع نمازگزارن نماز جمعه شهر کرمانشاه برای اولین بار به عنوان فعالیت هنری شاخص و مسجد محور، تحسین مسئولان و عموم مردم شهید پرور کرمانشاه را به دنبال داشت.

حجت الاسلام افشین کلات پور، هم در خصوص بازخورد اجرای گروه سرود 40 هزار نفری کانون های مساجد، گفت: اجرای موفق و اثرگذار سرود «خمینی ای امام» توسط جوانان و نوجوانان عضو کانون های مساجد در یوم الله 12 بهمن، باشکوه و تحسین برانگیز بود.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، با بیان اینکه باید به جوانان کانون های مساجد بها داده شود، گفت: خاستگاه هنر فاخر انقلابی و متعهد در همین مساجد است که خالق آن نیز جوانان و نوجوانان کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند.

وی با بیان اینکه ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در راستای کشف و پرورش استعدادهای جوانان کانون های مساجد همه ساله نسبت به برگزاری جشنواره آواها و نغمه های آسمانی اقدام می کنند، اظهار کرد: طرح سرود سراسری کانون های فرهنکی هنری مساجد کشور با اجرای بالغ بر 40 هزار نفر از اعضای گروه های سرود مساجد یکی از برنامه های شاخص در جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی بود.

حجت الاسلام کلات پور، با اشاره به استقبال متولیان فرهنگ و هنر و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از این برنامه، ابراز کرد: اجرای گروه سرود کانون های مساجد کرمانشاه با علاین و مشخصه ای که معرف آنان باشد؛ از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی، راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و آیین گلباران محل شهادت راهپیمایان کرمانشاه که توسط بالگرد به گلوله بسته شدند، نیز درخواست شده است.

وی از حضور اعضای کانون ها و اجرای سرودهای خاطرانگیز دوران انقلاب اسلامی در صورت فراهم شدن امکانات و شرایط لازم در برنامه های مذکور خبر داد و گفت: نظیر این مراسم توسط اعضای کانون های مساجد در قالب گروه های سرود به صورت هماهنگ و منسجم در دیگر شهرستان های استان کرمانشاه نیز برگزار شد.

اجرای این طرح در کرمانشاه و شهرستان های تابعه، هماهنگ با سراسر کشور روز (جمعه، 12 بهمن) مصادف با سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی با محوریت سرود تاریخی و به یاد ماندنی خمینی ای امام در در مصلی های نماز جمعه و گلزار شهدا همراه بود.

گفتنی است، با هماهنگی های به عمل آمده حضور گروه رزم نوازان قرارگاه منطقه ای غرب ارتش در مراسم بزرگداشت یوم الله 12 بهمن با اجرای مارش نظامی و سرود خمینی ای امام، با شرکت گسترده اعضای کانون های مساجد در جوار مزار شهدای انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس صورت گرفت.

             


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات