۵ هزار موسسه قرآنی در کشور فعال است

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه راهبرد اصلی جمهوری اسلامی، مسجد داری و حضور پررنگ همه انسان‌ها بوده، گفت: اکنون به بیش از ۵ هزار موسسه قرآنی در کشور فعال است.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مسجد، حجت‌الاسلام «حمید محمدی» عصر امروز(۱۲ اردیبهشت) در آئین اختتامیه مرحله کشوری سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان با بیان اینکه مسجد مزار و حق‌تعالی مزور است و میزبان مسجد خداوند متعال بوده و راه ارتباط خالق و مخلوق در قرآن است، گفت:مدهامتان مصداق دنیایی مسجد و قرآن و خداوند متعال تجلی این دو مهم را در این کلمه آورده است، مسجد ۱۲۰ ذکر دارد و این مکان محل مطالعه قرآن و بررسی قرآنی است و مسجد طبق روایات محبوب‌الله است و نسبت مومن با مساجد همانند ماهی و آب بوده و حیات ایمانی فرد مومن در مسجد رقم می‌خورد.

 دبیر شورای توسعه قرآن کشور خاطرنشان کرد: ۷ گروه به مسجد پناه می‌آورند و راهبرد اصلی جمهوری اسلامی و مسجدداری حضور پررنگ همه انسان‌ها بوده و اینکه هرکس برخود وظیفه‌ای در قبال مسجد قائل باشد و مسجد قرارگاه دائمی و قرآن قرارگاه دائمی مومن است و قلب چنین فردی هیچگاه از مسجد خارج نمی‌شود.

 حجت الاسلام محمدی تصریح کرد: وظیفه عموم مسلمانان در توسعه حضور در مسجد و صفوف نماز جماعت بوده و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نیز باید در توسعه‌های مساجد، مهارت‌های قرآنی و هنرهای قرآنی کار کنند.

 وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بر تربیت ۱۵ میلیون حافظ قرآن تاکید کردند و فرد حافظ قرآن هم حافظ کلام وحی بوده و هم عامل به آیات شریفه این کتاب آسمانی بوده و موسسات قرانی هم نماد تحقق بخش اسلامیت جمهوری اسلامی هستند و رویکرد مثبت کشور و مسئولان در توسعه این موسسات بوده، موسساتی که از ۲۰ مورد سال‌های گذشته اکنون به بیش از ۵ هزار مورد رسیده است.

 دبیر شورای توسعه قرآن کشور با بیان اینکه ما مسابقه برای مسابقه نداریم، گفت: رویکرد اصلی مسابقات کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید کشف استعدادهای مسجدی و تولید محصولات فرهنگی مسجدمحور باشد.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات