کانون‌های مساجد نقشی محوری در شناسایی و پرورش نخبگان قرآنی دارند

آیت الله مقتدایی گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقشی محوری در شناسایی و پرورش نخبگان قرآنی دارند و باید به این افراد نخبه علوم قرآنی را بیاموزیم.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مسجد، آیت‌الله «مرتضی مقتدایی» عصر امروز(۱۲ اردیبهشت) در آئین اختتامیه مرحله کشوری سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان، اظهار داشت: امروز ۱۲ اردیبهشت ماه سالروز شهادت معلم و متفکر شهید، استاد مرتضی مطهری است و معلمی شغل انبیاء است و کسی که در حرفه معلمی خدمت می‌کند جایگاهش بسیار شریف است و در این روز نام و یاد معلمان را گرامی می‌داریم و خدمت تمامی معلمان به‌ویژه معلمان قرآنی ادای احترام می‌کنیم و امیدواریم که همه معلمان جامعه مطهری‌وار در امر تعلیم و تربیت تلاش کنند.

 قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقشی محوری در شناسایی و پرورش نخبگان قرآنی دارند و باید به این افراد نخبه علوم قرآنی را بیاموزیم.

 عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه یک نهضت بسیار عظیم فرهنگی در کشور شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: این نهضت با تلاش کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار عضو پدیدار شده و اعتقاد به اسلام و انقلاب از راه مسجد است و باید نور قرآن در میان خانواده‌ها ملموس باشد.

 آیت‌الله مقتدایی تصریح کرد:مسابقات قرآنی مدهامتان موجب افزایش اعتقاد به خدا، دین، پیامبر اکرم(عج)، ائمه اطهار(ع) و ولی فقیه است و معتقدیم که نور قرآن نباید تنها در مسابقات قرآنی باشد، بلکه باید به‌صورت مستمر در محافل قرآنی باشد و کودک، نوجوان و جوان ما با درک و فهم آیات نورانی کلام وحی با نور قرآن به‌درستی آشنا شده و با آن به‌خوبی اُنس بگیرد.

 وی تاکید کرد: اگر پدری همچون امام علی(ع) که معلم اول است به فرزندش توصیه کند، آن فرزند تا ابد تلاوت قرآن را خواهد داشت و با نور این کتاب آسمانی مانوس خواهد شد و از همه قرآنیان می‌خواهم که به فرمایش امام علی(ع) به‌درستی عمل کنند، آیات نورانی‌ای که بر پیامبر اکرم(ص) نازل شده است.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات