ششمین سوگواره ملی «علمدار کربلا» برگزار می‌شود

حجت الاسلام چراغی پور با اشاره به برگزاری ششمین سوگواره ملی «علمدار کربلا»، گفت: این سوگواره در بخش‌های عکس، شعر، آواها و نواهای عاشورایی و به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام برگزار می‌شود.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مسجد، حجت‌الاسلام «علی چراغی پور» با اعلام فراخوان ششمین سوگواره ملی «علمدار کربلا»، اظهار کرد: این سوگواره در بخش های عکس، شعر، آواها و نواهای عاشورایی به همت ستاد کانون های مساجد استان ایلام برگزار می شود.

 مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام با بیان اینکه این سوگواره ملی در طول سال های گذشته با استقبال گسترده مخاطبان همراه بوده است، افزود: در سال های گذشته محور این سوگواره ملی با موضوع شعر بود، اما امسال آواها و نواهای عاشورایی با محوریت شخصیت حضرت ابوالفضل(ع) هم به این فراخوان افزوده شده است.

 چراغی پور ادامه داد: با توجه به گستردگی شبکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مناطق مختلف شهری و روستایی، برگزاری این سوگواره می‌تواند زمینه‌ساز ثبت و ضبط عشق و ارادت مردم مناطق مختلف کشور به ائمه اطهار (ع) به‌ویژه حضرت ابوالفضل العباس (ع) باشد.ضمن اینکه در این فراخوان ملی توجه خاصی به آثار بومی نیز شده است.

 وی عرض ارادت به ساحت مقدس خاندان مطهر اهل‌بیت (ع)، آشنایی بیش‌ از پیش با معارف و سیره اهل‌بیت (ع) و استفاده از ظرفیت عظیم کانون‌های فرهنگی هنری برای ترویج این معارف و صیانت از مواریث ارزشمند دینی و آیینی به‌ویژه فرهنگ رفیع عاشورا را از اهداف برگزاری این سوگواره ملی دانست.

 یادآور می شود، سوگواره ملی «علمدار کربلا» به همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام و مشارکت ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری روابط عمومی حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و ستاد بازسازی عتبات عالیات همزمان با ماه صفر( مهر ماه سال ۹۸) برگزار می‌شود.


هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات