اعلام فراخوان شرکت در جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دینی در کردستان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان از توزیع پوستر فراخوان شرکت در جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دینی بین ادارات و کانون های مساجد این استان خبر داد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره بزرگ جوانان مساجد،کامل گلباغی از اعلام فراخوان شرکت در جشنواره شیوه های نوین تدریس معارف دینی در کانون های مساجد این استان خبر داد و گفت: این دبیرخانه در راستای برگزاری ششمین جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور فراخوان شرکت در جشنواره شیوه های نوین تدریس با موضوع شیوه های نوین تدریس معارف دین را در کانون های مساجد این استان اعلام کرد.

وی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و افزود: شناسایی و تشویق مربیان کارآمد و تقدیر از نوآوری و خلاقیت آنها در عرصه تدریس معارف اسلامی، شناسایی شیوه ها و روش های نوین تدریس معارف دین، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ها و مناطق، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین معلمان، مربیان و پرورش دهندگان نیروهای انسانی در حوزه دین، انتقال و تبادل مهارت ها و تجارب مفید تدریس، شناسایی و توسعه رسانه های آموزشی موثر در تربیت دینی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
 
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان با بیان اینکه این جشنواره در چهار موضوع برگزار می شود، افزود: قرآن با محوریت روانخوانی، اعتقادات با محوریت معاد، احکام با محوریت روزه و اخلاق با محوریت آداب سفر از موضوعات جشنواره شیوه های نوین تدریس در معارف دینی است.
 
وی به شرایط شرکت کنندگان در این جشنواره اشاره و خاطر نشان کرد: معلمان و مربیان قرآن و معارف دین کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور، علاقه مندان و فعالان که به تدریس در عرصه آموزه های دینی در کشور مشغول هستند و مربیان معارف اسلامی می توانند در این جشنواره شرکت کنند.
 
گلباغی به شرایط و ضوابط اختصاصی تدریس و اثر ارائه شده اشاره کرد و اذعان کرد: شرکت کنندگان باید مراحل تدریس خود را بر اساس موضوع انتخابی و طرح تهیه شده و در یک موقعیت آموزشی واقعی ضبط  کنند. مدت تدریس باید بر اساس یک درس از مبحث مربوطه حداقل 10 و حداکثر 30 دقیقه است و موضوع درس، اهداف آموزشی، محدوده سنی، ویژگی مخاطبان و سرفصل های درس مورد نظر می بایست در مشخصات درس و اثر درج شود، در صورت استفاده از روش ها، فنون و تکنیک های ابداعی و جدید، لازم است در قالب یک طرح تفصیلی به تشریح و توجیه آن اقدام شود.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات