جشنواره سرود « نغمه های آشنا» ویژه اعضای کانون های مساجد استان فارس برگزار شد

جشنواره سرود « نغمه های آشنا » ویژه برادران عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس با  اجرای 14 گروه منتخب از شهرستان های مختلف استان در سالن شهید آوینی شیراز برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور، منصور روشن ضمیر مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس در ابتدای این جشنواره ضمن تشریح اهداف برپایی جشنواره سرود نغمه های آشنا، اظهار داشت: در نگاه اول هدف از برگزاری این جشنواره این است که با استفاده از زبان هنر فعالیت های فرهنگی و هنری مساجد را معرفی کنیم و پیام های الهی و قرآنی را به نسل جوان و نوجوان منتقل سازیم زیرا مسجد می تواند بال پرواز نسل جوان امروز ما به سمت قله های رفیع باشد.
وی ایجاد و تقویت پیوند بین مسجد و مدرسه را از دیگر اهداف برپایی جشنواره نغمه های آشنا ذکر کرد و افزود: قاطبه مسجدی ها و نمازگزاران در مناسبت های مذهبی، ملی و اعیاد اسلامی می توانند شاهد اجرای زنده گروه های سرود مسجدی باشند زیرا سرود های مذهبی صفا دهنده قلب و جلا دهنده روح است.
روشن ضمیر تأکید کرد: بار معنوی که در متن سرود ها موجود است می تواند آثار تربیتی داشته باشد زیرا خروجی کارهای ما اگر به حضور نوجوانان و جوانان در مساجد و به خصوص صفوف بهم پیوسته نماز های جماعت منجر نشود، مؤثر نخواهد بود.
براساس این گزارش، در ادامه از بین آثار ارسالی از سوی کانون های فرهنگی مساجد فارس در قالب لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره، 14 گروه سرود از شهرستان های شیراز، فیروزآباد، لارستان، فراشبند، قیروکارزین، فسا، استهبان و ارسنجان به اجرای سرود پرداختند.
طبق نظر و بررسی استادان محمدعلی بهزاد و حسین صدر ارحامی هیئت داوران جشنواره و امتیازات بسیار نزدیکبه دست آمده، گروه های سرود مصباح الهدی از کانون امام جعفر صادق (ع) لارستان و باران از کانون شهید علی نجات ایزدی ارسنجان مشترکاً مقام اول را کسب کردند و گروه های سرود محراب از کانون سیدالشهداء فسا و سفینه النجاه از امام جعفر صادق (ع) لارستان نیز مشترکاً به مقام دوم دست یافتند.
همچنین از سوی هیئت داوران گروه های سرود پروردگار از کانون منتظران مهدی (عج) استهبان و منتظران مهدی (عج) از کانون امام مهدی (عج) شیراز مشترکاً به عنوان مقام سوم معرفی شدند و تکخوان های برتر و دوم نیز به همین کانون ها تعلق داشت.
شایان ذکر است، از کانون های فرهنگی سداد فیروزآباد، فدک فراشبند، ابالفضل (ع) قیروکارزین، ثامن الائمه (ع) بانیان فسا و آل یاسین فیروز آباد نیز آثاری اجرا شد و گروه سرود ناشنوایان زرقان نیز به عنوان گروه سرود مهمان به اجرای سرود "یاران چو غریبانه" پرداختند.
 

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات