برگزیدگان مرحله کشوری جشنواره ترنج معرفی شدند

مسئول اجرایی جشنواره ترنج، از مشخص شدن برگزیدگان مرحله کشوری جشنواره ترنج در رشته های خوشنویسی، عکاسی، کاریکاتور، طراحی و نقاشی و گرافیک خبر داد.
حمید رفیعی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور، تصریح کرد: امسال سومین دوره از جشنواره هنرهای تجسمی (ترنج) با حضور اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به عنوان یکی از بخش های ششمین جشنواره بزرگ جوانان به میزبانی قم برگزارمی شود.

وی ادامه داد: جشنواره هنرهای تجسمی در پنج رشته عکس، گرافیک، طراحی و نقاشی، خوشنویسی و کاریکاتور برگزار می شود.

معاون ارتباطات دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: این جشنواره از پاییز سال گذشته فراخوان اثر شد و علاقمندان تا 31 فروردین سال جاری آثار خود را در رشته های مذکور به آدرس دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد قم ارسال کردند.

وی خاطرنشان کرد: آثار رسیده به دبیرخانه در نیمه اردیبهشت ماه داوری شد و نفرات برگزیده هر رشته برای اجرای مرحله کشوری به قم دعوت می شوند.

وی با اشاره به آماری از آثار رسیده به این دبیرخانه افزود: 28 استان در این جشنواره شرکت کردند که آثار رسیده از 24 استان موفق به کسب رتبه های برتر شدند.

رفیعی تصریح کرد: در این دوره از جشنواره ترنج 558 اثر از 28 استان شرکت داشتند که در رشته خوشنویسی 146 اثر، عکاسی 156 اثر، کاریکاتور 63 اثر، طراحی و نقاشی 88 اثر و گرافیک 105 اثر شرکت داشتند.

وی گفت: از میان آثار رسیده در این پنج رشته 28 نفر در رشته خوشنویسی، 12 نفر در رشته عکاسی، 16 نفر در رشته کاریکاتور، 13 نفر در رشته طراحی و نقاشی و 12 نفر در رشته گرافیک برگزیده شدند و در مجموع 82 نفر به عنوان برترین های جشنواره هنرهای تجسمی معرفی شدند.

مسئول اجرایی جشنواره ترنج ادامه داد: گالری آثار نفرات برتر مرحله کشوری این جشنواره چهار خرداد، بعد از نماز و مغرب و عشا با حضور مسئولان استانی برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در این گالری 150 اثر در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد و همچنین افتتاحیه این دوره از جشنواره ترنج نیز ششم خرداد ماه برگزار می شود.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات