جشنواره مدهامتان زمینه ساز رشد و تعالی معنوی جوانان است

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با تاکید بر نشر و گسترش فرهنگ غنی قرآنی در جامعه گفت: جشنواره قرآنی مدهامتان زمینه ساز رشد و تعالی معنوی جوانان است.
 به گزارش ستاد خبری جشنواره جوانان مساجد کشور، علی سهندی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان صبح امروز (27 مهر) در جمع اعضای اجرایی ستاد جشنواره قرآنی مدهامتان با بیان اینکه ترویج اندیشه های قرآنی در بین جوانان و نوجوانان ضروی است، گفت: پیامبر گرامی اسلام در حدیث ثقلین از قرآن کریم و اهل بیت (ع ) به عنوان دو امانت گرانبها یاد کرده است و ما باید در حفظ و نگهداری این دو امانت تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه توجه به آموزه های قرآنی راهکار مناسبی برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان است، گفت: این انقلاب به واسطه حضورجوانان مسجدی تشکیل شده است واین جوانان با تاسی از قرآن کریم و آموزه های آن تربیت شده اند.
این مقام مسئول با تاکید بر ترویج و توسعه اندیشه های قرآنی درجامعه یاد آور شد: برگزاری جشنواره مدهامتان می تواند زمینه ساز رشد و تعالی معنوی جوانان شود.
وی حضور پر شور جوانان در کانون های مساجد را موجب تربیت دینی آنان خواند و ادامه داد: تربیت دینی و اسلامی جوانان در سطح مساجد نتیجه برگزاری چنین جشنواره هایی است.
در ادامه این جلسه معاون فرهنگی وهنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز حضور 300 تن از عاملان و حاملان قرآن را فرصت مناسبی برای استان خواند و گفت: باید در اجرای این جشنواره اخلاق قرآنی را رعایت کنیم تا خاطره خوشی برای عاملان قرآنی باقی بماند.
ذوالقدری با اشاره به اینکه عوامل اجرایی باید ادب و اخلاق قرآنی را در این جشنواره رعایت کنند، افزود: عوامل اجرایی باید در پوشش و حرکات خود نیز آموزه های قرآنی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه استان زنجان پایتخت شور وشعور حسینی است، یادآور شد: حضور عاملان قرآنی در این شهر که پیشینه و سبقه فرهنگی و مذهبی دارد موجب آشنایی آنان با استان خواهد شد.
در ادامه این جلسه سرپرست دبیر خانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان نیز با اشاره به اینکه در اجرای جشنواره های قرآنی مدهامتان از اعضای کانون های مساجد استفاده خواهیم کرد، گفت: جوانان کانون های مساجد پتانسیل بسیار بالای دارند و می توانند از آنان برای پیشبرد فعالیت های فرهنگی و ترویج آموزه های قرآنی استفاده کنیم.
مقدمی با بیان اینکه جشنواره های قرآنی مدهامتان (3 تا 6 آبان) با حضور 300 تن از عاملان وحاملان قرآن در زنجان برگزار می شود، گفت: شرکت کننده گان در پنج رشته حفظ، قرائت، ترتیل، تفسیر و اذان با یکدیگر به رقابت می پردازند.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات