برگزاری مرحله استانی جشنواره مدهامتان در خراسان رضوی

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی از آغاز برگزاری مسابقات قرآنی جشنواره قرآنی مدهامتان کانون های مساجد خراسان رضوی در ۲۸ و ۲۹ مهر در مشهد خبر داد.
محمد حسین عبداللهی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی از شرکت 300 نفر از اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در جشنواره قرآنی مدهامتان درمرحله استانی خبر داد و به خبرنگار ستادخبری جشنواره جوانان مساجد در مشهد گفت: با اشاره به اینکه جشنواره قرآنی مدهامتان در سطح بالایی برگزار می‌شود، لذا این جشنواره باید سیر صعودی به خود بگیرد.

وی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را بهترین محل برای جذب جوانان و تشویق و ترغیب آنان برای شرکت در فعالیت‌های قرآنی دانست و تصریح کرد: با اشاره به اینکه مسجد پایگاهی برای پیوند جوانان با قرآن است در کانون‌ها باید تمام نیازهای روز جوانان را که منافاتی با اسلام ندارد، تامین شود.

عبداللهی با اشاره به اینکه در مساجد باید نیازهای جامعه را شناسایی کنیم، گفت: متولیان فرهنگی و دینی باید درصدد رفع این نیازها تلاش کنند و برای تربیت دینی جوانان در این اماکن مقدس، نیازمند مدیریت نظام‌مند در مساجد هستیم.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی تربیت دینی را لازمه جامعه اسلامی دانست و گفت: ترویج مبانی اخلاقی و اعتقادی نیاز جامعه امروز است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه حرکت تمام نوجوانان وجوانان بایستی در مسیر مبانی قرآنی قرار گیرد، این جشنواره را حرکت بزرگی در مسیر قرآن دانست.

وی افزود: جشنواره قرآنی کانون های مساجد خراسان رضوی در مرحله استانی با حضور 300 نفر شرکت کننده در مقاطع سنی 16 تا 30 سال برگزار می شود که از این تعداد در مرحله استانی 12 نفر در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل و اذان انتخاب می شوند که 6 نفر نیز به مرحله کشوری راه می یابند.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات