هفتمین جشنواره قرآنی مدهامتان به میزبانی استان زنجان برگزار می شود

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: هفتمین جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور 300 تن از عاملان و حاملان قرآنی (3 تا 6 آبان) در زنجان برگزار می شود.
به گزارش ستاد خبری جشنواره جوانان مساجد کشور، علی سهندی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان امروز(28 مهر) در نشست خبری با خبرنگاران با تشریح نحوه برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان گفت: این جشنواره با حضور قاریان و حافظان قرآنی از سراسر کشور در پنج رشته قرائت، حفظ، ترتیل، اذان و تفسیر در سالن های دارالقرآن کریم، فرهنگ سرای امام خمینی و دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه انسان همواره در میدان آزمایش پروردگار قرار دارد، گفت: اگر بتوانیم به آموزه های قرآن عمل کنیم و آن را چراغ راه خود قرار دهیم دچار لغزش و خطا نخواهیم شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه ریشه بسیاری از ناهنجاری ها در جوامع بشری دوری از باورهای دینی و قرآنی است، گفت: طبق فرموده قرآن" الابذکرالله تطمئن القلوب"  مانوس شدن با قرآن می تواند به آرامش فردی و اجتماعی افراد کمک کند.
سهندی با اشاره به اینکه توجه به قرآن همواره مورد تاکید اهل بیت(ع) و بزرگان دین بوده است، یادآور شد: برگزاری جشنواره های قرآنی می تواند زمینه حضور جوانان در محافل قرآنی را فراهم سازد.
مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه انسان دارای تمایلات گوناگونی است، خاطرنشان ساخت: انسان ها دارای اختیار هستند و می توانند ضمن مانوس شدن با قرآن به فرد مفید و مثبتی در جامعه تبدیل شوند.
وی با اشاره به اینکه قرآن کریم برای هدایت انسان از طریق پیامبر گرامی اسلام نازل شده است، گفت: تدبر در آموزه های قرآنی راه گشای بسیاری از مشکلات ما خواهد بود.
سهندی به برگزاری جشنواره قرانی مدهامتان در زنجان اشاره کرد و گفت: این جشنواره می تواند حرکت خوبی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه باشد.
وی در ادامه انقلاب اسلامی ایران را ثمره خون شهدا عنوان کرد و اظهار  کرد: دستاوردهای بسیاری را پس از پیروزی انقلاب شاهد بودیم که باید قدردان آن ها باشیم.
این مقام مسئول به تحولات مثبت فرهنگی در استان اشاره کرد و گفت: احداث فرهنگسرای بانوان و پارک بانوان که به همت استاندار زنجان و جمعی از مدیران انجام شده است، قابل ستودنی است.
وی به احداث فرهنگ سرا در هفت شهرستان استان زنجان اشاره کرد و گفت: ایجاد این مراکز نقطه عطفی در فرهنگ و هنر زنجان است.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات