استعدادهای قرآنی کانون‌های مساجد در جشنواره مدهامتان شکوفا می شود

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان جشنواره قرآنی مدهامتان را زمینه ساز شکوفایی استعدادهای قرآنی اعضای کانون‌های مساجد کشور عنوان کرد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره جوانان مساجد کشور، مرتضی مقدمی سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان ظهر امروز(28 مهر) در نشست خبری با خبرنگاران استان زنجان با اشاره به اینکه استکبار برای  مقابله با اسلاو قرآن در جوامع اسلامی هزینه های کلانی را صرف می کند، گفت: باید زمینه برگزاری جشنواره های قرآنی که جوانان را در مقابله توطئه های دشنان بیمه می کند، فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه استان زنجان آماده پذیرایی از عاملان قرآنی در هفتمین جشنواره قرآنی مدهامتان می باشد، افزود: در همین راستا ستادی با سه کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی، اجرایی و مالی و پشتیبانی در استان زنجان تشکیل شده است.
این مقام مسئول به حضور 300 تن از عاملان و حاملان قرآنی در استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: شرکت کنندگان در پنج رشته قرائت، حفظ، ترتیل، اذان و تفسیر با یکدیگر به رقابت می پردازند.
 مقدمی با اشاره به اینکه آموزه های قرآن کریم هدایت گر انسان در دنیا و آخرت است، افزود: برای اینکه در دنیا دچار خسران و نابودی نشویم باید با این کتاب الهی مانوس شویم.
وی به اهداف برپایی این جشنواره اشاره کرد و افزود: این جشنواره با هدف رشد و شکوفایی استعدادهای قرآنی اعضای کانون های مساجد، ایجاد فضای رقابتی سالم و حضور پرنشاط اعضای کانون های مساجد در مسابقات ملی و بین المللی برگزار می شود.
مقدمی افتتاحیه هفتمین جشنواره قرآنی مدهامتان را (3 آبان ) در محل دارالقرآن کریم زنجان خواند و گفت: این مراسم عصر روز سه شنبه برگزار می شود.
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان زمان اختتامیه این جشنواره را صبح روز پنج شنبه (6 آبان) اعلام کرد و گفت: این مراسم با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می شود.
وی به حضور 15 داور بین المللی قرآن در این دوره از جشنواره اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد: جشنواره قرآنی مدهامتان بتواند به اهداف این جشنواره جامع عمل بپوشاند.

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات