قرآن سند نبوت و حقانیت نبی اکرم (ص) است

امام جمعه شهرستان خرمدره برگزاری جشنواره مدهامتان را عامل مهمی در جهت جذب جوانان به سوی فعالیت های قرآنی دانست و گفت: قرآن سند نبوت و حقانیت نبی اکرم (ص) است و همه باید در این زمینه گام بردارند.
 حجت الاسلام محمود نورپور،امام جمعه شهرستان خرمدره به خبرنگار ستاد خبری جشنواره جوانان مساجد کشور گفت: برگزاری جشنواره های قرآنی تاثیر بسیاری در جذب و تشویق جوانان و نوجوانان به سوی معارف قرآنی دارد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه در جامعه ای زندگی می کنیم که تمامی قوانین آن برگرفته از آموزه های اسلامی و قرآنی است، باید همه تلاشمان را در جهت ترویج و گسترش مفاهیم قرآنی در جامعه به کار بگیریم.
 
امام جمعه شهرستان خرمدره به جایگاه مساجد در نشر معارف دینی در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: مساجد در اسلام جایگاه ویژه ای دارند و در قرآن، احادیث و کتاب های فقهی به کرات این واژه تکرار شده که این امر اهمیت پرداختن به آن را ثابت می کند.
  
حجت الاسلام نورپور به بیانات مقام معظم رهبری در نوزدهمین اجلاس سراسری نماز اشاره کرد و ابراز داشت: طبق فرموده مقام معظم رهبری مساجد باید محل نشر احادیث اهل بیت (ع) و اخلاق باشد.
 
وی با بیان اینکه در کل کشور از همه ظرفیت های مساجد در جهت تبلیغ دین اسلام استفاده نمی شود، بیان کرد: در برخی از مساجد هیئت امنا و امام جماعت مسجد عامل مهم این امر هستند.
 
امام جمعه خرمدره اظهار کرد: همه مساجد کشور به امام جماعت بروز و خوش فکر نیاز دارند چرا که ائمه جماعات و هیئت امنای جوان و دلسوز در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد نقش بسیار زیادی دارند.
 
وی به نقش مسئولان و متولیان فرهنگی در نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: مسئولان جامعه می توانند با برنامه ریزی درست، رهبری و هدایت صحیح جامعه در ارتقای سطح قرآنی جامعه مؤثر واقع شوند.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید در هر کاری ارزش جوانان و نوجوانان حفظ شود، ابراز کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد  باید فعال تر از گذشته کار کنند و فعالیت آنها به صورت شعاری و فرمالیته نباشد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: دخیل شدن مدیران و مسئولان فرهنگی کشور در امور کانون های فرهنگی هنری مساجد و ارزش گذاری به آنها گام مهمی در جهت نهادینه کردن فرهنگ اسلامی و قرآنی در جامعه است.
 
 
 

هيچ نظري ثبت نشده است

اخبار استان‌ها

تبلیغات