جشنواره «کوثر پرفروغ» باید راه چگونه معصومه(س) شدن را تبیین کند

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این‌که روز میلاد حضرت معصومه(س)، روز دختران نام‌گذاری شده است، باید در جشنواره «کوثر پرفروع» فقط به بیان مسایل تئوری زندگی ایشان بسنده نشود، بلکه مسئولان برگزاری این جشنواره باید به سراغ ملاک‌های عملی و رفتاری این بانوی بزرگوار بروند تا راه چگونه معصومه(س) شدن برای جامعه تبیین شود.

افتخاری: رسالت زنان، حضور در عرصه فرهنگی جامعه است

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اسلام مسئولیت‌های مادی و امرار معاش خانواده را از دوش زنان برداشته، اما مسئولیت‌های فرهنگی و تربیتی را بر عهده آن‌ها گذارده است؛ بنابراین زنان باید نسبت به وظیفه خود آگاهی و توجه ویژه داشته و در زمینه مباحث فرهنگی و تربیتی، فعالیت جدی داشته باشند.

آلیا: برگزاری جشنواره کوثرپرفروغ به تقویت هویت زنان مسلمان می‌انجامد

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: هرگونه فعالیت فرهنگی، به‌ویژه برگزاری جشنواره‌هایی مانند «کوثر پرفروغ» که در آن‌ها شخصیت‌های والای دینی معرفی می‌شوند، به تقویت هویت زنان مسلمان کمک شایانی می‌کند؛ زیرا شناخت عناصر وجودی شخصیت‌های مذهبی به تثبیت شخصیت و هویت زنان می‌انجامد.

شریعتی:عزم جدی مسئولان کانون‌های مساجد در مباحث فرهنگی ستودنی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جشنواره «کوثر پرفروغ» از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد کشور تاکید کرد: اگر در کنار عزمی که در مسئولان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد کشور در مباحث فرهنگی وجود دارد، سایر نهادهای فرهنگی نیز فعالیت جدی داشته باشند، به طور قطع به اهداف و چشم‌اندازهای تعیین شده می‌رسیم.

الهیان: «کوثر پرفروغ» راه را برای مبارزه با جنگ نرم هموار می‌کند

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: به طور قطع نخستین گام برای مقابله با جنگ نرم دشمنان، وجود، استحکام و دوام خانه‌ای گرم با حضور مادرانی آگاه است؛ یعنی مادرانی که با درونی‌کردن ارزش‌های اسلامی نسلی را پرورش می‌دهند که مورد نظر اسلام بوده و جشنواره «کوثر پرفروغ» نیز در این راه گام برداشته است.

آجرلو: جشنواره کوثر پرفروغ الگوی عملی دینی را در جامعه گسترش می دهد

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با پرداختن به برخی شخصیت‌ها همانند حضرت فاطمه زهرا و یا حضرت معصومه(سلام‌الله‌علیهما) و تبیین و معرفی ایشان، زنان و دختران ما می‌توانند برداشتی داشته باشند که چگونه در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بدون اینکه از ارزش‌های خودش عدول کنند، حضور داشته باشند.

«کوثر پرفروغ» تلاش کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد برای برگزاری کیفی جشنواره جوانان مسجدی است

معاون فرهنگی‌هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا مسابقه‌های کانون‌های فرهنگی‌هنری به سمت کیفی‌تر شدن حرکت کند و بحث آموزش به شکل جدی‌تر پیگیری شود،گفت: جای جشنواره «مساجد و رسانه‌ها» خالی، اما این پیشنهاد قابل بررسی است.
۱

اخبار استان‌ها

تبلیغات