21 اثر برگزیده در جشنواره ملی محراب

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی گفت: آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره ملی محراب 2هزار و 300 اثر است که بعد از داوری توسط هیئت داوران جشنواره، 21 اثر به عنوان برگزیده در سه محور همایش اعلام شدند.

تفاوت هنر اسلامی و هنر مسلمانان از منظر رهبر معظم انقلاب

هنر اسلامی، هنری است که در جغرافیای اسلامی رشد کرده، اما از آن مهم‌تر تأثیراتی است که از فرهنگ اسلام به خود گرفته است. تاریخ نشان می‏دهد هنر در سرزمین‏های اسلامی متصف به خصوصیاتی گردیده است که پیام و شعار اصلی این آیین بوده است. تا جایی که در اتخاذ اسلوب‏ها و حتی قالب‏های هنری، از سایر سبک‏ها و سرزمین‏ها، با همان نگاه اسلامی دست به گزینش و انتخاب زده است.

اسامی برگزیدگان جشنواره قرآنی "مدها متان" اعلام شد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین بیان کرد: نهمین جشنواره قرآنی"مدهامتان" با هدف کشف و شناسایی استعدادها در جوانان و نوجوانان، ترغیب و تشویق مدیران به شناسایی استعدادهای محلی و منطقه ای در حوزه قرآنی و حضور پرنشاط اعضای کانون ها در بخش های قرآنی برگزار شد.      

جشنواره محراب بیانگر نقش مساجد در توسعه فرهنگ رضوی است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ترسیم جایگاه مسجد در فرهنگ رضوی گفت: جشنواره ملی محراب، قابی است که می توان نقش مساجد را در توسعه فرهنگ رضوی به وضوح مشاهده کرد.

اخبار استان‌ها

تبلیغات