بیانیه هیئت داوران دومین جشنواره هنرهای تجسمی - خوزستان 1388


بیانیه مشترک هیات داوران دومین جشنواره هنرهای تجسمی (اهواز-اسفند1388)

                                                                    یا لطیف
سالها بود که فضایی برای حضور هنرمندان دینی و مسجدی در عرصه هنری جامعه اسلامی و کشور عزیزمان ایران ، به خصوص در مورد هنرهای تجسمی فراهم نبود.خدا را شاکریم که این امر برای دومین سال در میان هنرمندان کانونهای فرهنگی و هنری مساجد محقق شد. هنرمند زمانی که بتواند اثر خود را در میان هنرمندان به معرض قضاوت بگذارد گویی مسیر زیادی را در دستیابی به موفقیت پیموده است. هیات داوران ضمن شکرگزاری و سپاس از الطاف بیکران حضرت حق ، از همه دست اندرکاران و برگزار کنندگان دومین جشنواره هنرهای تجسمی(ترنج) که این فضای هنری و معنوی را فراهم نمودندتقدیر و تشکر       می نماید.
در ادامه هیات داوران از همه عکاسان، نقاشان ، خوشنویسان و افراد علاقمند در حوزه گرافیک از شرکت و حضور در این جشنواره نیز تقدیر به عمل می آورد.تمامی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در دو مرحله مورد بررسی دقیق قرار گرفت. ایجاد فضایی یکسان برای همه شرکت کنندگان جهت خلق آثار هنری و قضاوت و انتخاب آثار برتر از میان آنها امری کاملاً پسندیده و کارشناسی شده است که با تدبیر برگزار کنندگان جشنواره به بهترین وجه ممکن اجرا شد.
هیات داوران همه شرکت کنندگان را به تمرین و ممارست بیشتر در رشته تخصصی خود و همچنین پشتکار فراوان  و حضور در کارگاههای آموزشی اساتید فرهیخته کشور توصیه مینماید.شما عزیزان هنرمند جوان هستید ،که با روحیه دینی و انقلابی خود میتوانید علم و تجربه را از اساتید تحویل گرفته و با امر آموزش به نسل بعد تحویل دهید.
امّا برگزار کنندگان جشنواره میتوانندبا ایجاد فضایی مناسب جهت رشد و بالندگی جوانان کانونهای فرهنگی و هنری مساجد و همچنین حمایت ازاین عزیزان در قالب برگزاری کارگاههای آموزشی ، خرید آثار فاخر این هنرمندان، گام موثری را درجهت دستیابی اهداف والای انقلاب در مباحث هنری بردارند.
در پایان هیات داوران ضمن آرزوی توفیقات روز افزون برای همه هنرمندان متعهد و فعال در عرصه قرآن و مسجد ، آراء خود را به شرح زیر اعلام میدارد.


اخبار استان‌ها

تبلیغات