بیانیه هیئت داوران سومین جشنواره شعر و قطعات ادبی - کرمانشاه 1386


                بیانیه مشترک سومین جشنواره شعر و قطعات ادبی گلدسته های سپید(کرمانشاه-آذر 1386)

                                                               به نام خدا
خداوند رحمان را شکرگزاریم که توفیق قضاوت آثار ناب شاعران و نویسندگان عضو در کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور را شامل حالمان کردو توفیق مضاعف حضور در میان این شاعران را در استان شهیدپرور و ولایی کرمانشاه را نصیبمان کرد.در پناه ایزد منان این جشنواره پس از یک وقفه چهارساله با قوت کار خود را آغاز کرد و در این تاریخ به پایان برد. اما هیات داوران ضمن تقدیر و تشکر از همه شما شاعران و نویسندگان که در جشنواره گلدسته های سپید حضور یافتید از برگزار کنندگان محترم نیز تقدیر و تشکر خود را به عمل آورده  و هر دو گروه را بهتوصیه هایی مهم جلب می نماید.
هیات داوران جشنواره پس از بررسی آثار برگزیده در مرحله نهایی اغلب آثار را از نظر زبان و فنون شعری آثاری ارجمند و هوشمندانه ارزیابی کرد.تندیس مضمون و اندیشه در شعر ،دستاویز سهل گیری در بیان و زیباییهای هنری سروده ها می باشد که بسیاری از آثار شاعران کانونهای فرهنگی و هنری مساجد ، از این کمال صورت و معنا در شعر برخوردار بود. اما هیات داوران همه شرکت کنندگان را به ممارست و جدیت در انتخاب الفاظ و کلماتی که ناشی از ذهن خلاقانه شاعر و یا نویسنده می باشد و همچنین مطالعه آثار ادبیات فارسی توصیه می نماید.
برگزارکنندگان جشنواره نیز با برپایی انجمنهای شاعرانه و کارگاههای آموزشی نیز می توانند شاعران متعهد و مسجدی را تربیت نموده و حمایتهای خود را در این قالب از جوانان و نوجوانان میهن اسلامی داشته باشند.
هیات داوران در پایان درخواست توفیقات روز افزون را برای همه جوانان ایران اسلامی و بویژه شما شاعران و نویسندگان مسجدی و همه خادمان ساحت مقدس قرآن و اهل بیت علیهم السلام را از درگاه حضرت حق مینماید.  

    سربلند باشید و پیروز
                               هیات داوران سومین جشنواره گلدسته های سپیدآذرماه 1386

اخبار استان‌ها

تبلیغات