بیانیه هیئت داوران ششمین جشنواره هنرهای نمایشی - خراسان شمالی 1389


                                               

                                             برگزیدگان رشته فیلم کوتاه

بنا بر نظر هیئت داوران در بخش داستانی فیلم کوتاه، فیلم « پای پرواز» به کارگردانی «سهیلا نادری» از اصفهان حائز رتبه برتر، فیلم «زن» به کارگردانی «سنا نسیمی» از استان خوزستان حائز رتبه دوم و فیلم «دیوار» به کارگردانی «حامد علیزاده» از استان یزد حائز رتبه سوم شد.
در بخش مستند نیز، فیلم «مسافر شرهانی» ساخته «سید عباس طهماسبی» از فارس، فیلم «کاغذ، قیچی، خدا»
ساخته «مرتضی خدادای» از استان خراسان شمالی و فیلم «عشق» به کاری از «نقی امینی» از استان مرکزی به ترتیب حائز رتبه اول تا سوم شدند و همچنین فیلم «سردار بی‌قرار» کاری از «مهدی الهی» از خراسان شمالی شایسته تقدیر شناخته شد.
همچنین در بخش پویا نمایی نیز فیلم «زندگی و دیگر هیچ» اثر «امیر واحدی» از اردبیل، «نسل آفتاب» اثر «اعظم لطفی» از اصفهان و «پلاک» کاری از «مسعود نوچی» از همدان حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.
در بخش نماهنگ نیز نماهنگ «نان» ساخته «ایمان آقا رحیمی» از استان یزد حائز رتبه برتر، نماهنگ «شاهد زنده» ساخته «یاسر احمدی» از استان اصفهان حائز رتبه دوم و نماهنگ «اوای قلم» اثر  «هادی نظریان» از استان اصفهان حائز رتبه سوم شد.
هیات داوران همچنین در بخش گزارش عملکرد کانون نیز دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان خراسان شمالی را به دلیل ارائه مجموعه آثار تولیدی کانونهای مساجد مورد تقدیر ویژه قرار داد.
در این بخش هیئت داوران از فیلم «گزارش عملکرد» استان کهگیلویه و بویراحمد تقدیر کرد.
در بخش تیزر نیز هیئت داوران ضمن تقدیر از فیلم «تاک» ساخته «رضا فقیهی» از استان همدان جایزه رتبه برتر را به تیزر «نماز» اثر «طلا رحیمی» اهدا کردند.


=====================

                               برگزیدگان بخش نمایشنامه نویسی ششمین جشنواره حضور

هیأت داوران بخش نمایشنامه نویسی این جشنواره متشکل از «حمید رضا نعیمی» ، «فتح الله نیازی»  و  «محسن عظیمی» برگزیدگان نمایشنامه نویسی را در آیین اختتامیه اعلام کردند. بنابر نظر هیئت داوران در بخش نمایشنامه نویسی «رضا گشتاسب »  نویسنده نمایشنامه «خواب برهنه برف»  از استان کهگیلویه و بویراحمد حائز رتبه برتر، «آرش منصوری» نویسنده نمایشنامه «جشنی برای تولدی فرزند چهارم سرباز رد» از استان کرمانشاه حائز رتبه دوم و «میثم سرآبادانی»  نویسنده نمایشنامه «فال خون» از استان مرکزی حائز رتبه سوم شدند.
همچنین هیئت داوران در این بخش نمایشنامه‌های «شکلات با بوی توتون» از استان کرمانشاه به نویسندگی «خسرو امیری » و نمایشنامه «آوائی در باد» از استان همدان اثر «پرستو آبکار» را شایسته تقدیر اعلام کردند.
در ششمین جشنواره‌ هنرهای نمایشی، 65 اثر نمایشنامه نویسی با هم به رقابت پرداختند.
===================

                            برگزیدگان بخش تئاتر صحنه ای ششمین جشنواره حضور

بنا بر نظر هیئت داوران، در بخش طراحی بروشور و پوستر برتر «شیما زرینی» تئاتر «شکلات با بوی توتون» از کرمانشاه، آهنگساز برتر «عبدالرضا غلامی»  تئاتر  «با من به جهنم بیا» از کرمانشاه، طراح صحنه برتر «نیما بیگلریان» تئاتر «والمری» از همدان و متن نمایشنامه «آرش منصوری» تئاتر «با من به جهنم بیا» از کرمانشاه  به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی شد.
در بخش بازیگری نیز «پیام میرکی» در تئاتر «روایت غیر خطی» از اصفهان و «امیر نجاری» تئاتر «آخرین سقا» از خراسان شمالی به طور مشترک شایسته تقدیر شناخته شدند.
در بازیگری سوم نیز مشترکاً «یاشار اسکندری» بازیگر تئاتر «خنجره ها» از آذربایجان شرقی و «سعید جمشیدی» تئاتر «شکلات با بوی توتون» از کرمانشاه حائز رتبه سومی شدند.
در بازیگری دوم نیز «حسن فولادی» بازیگر تئاتر «در حال کندن پوست پیاز» از بوشهر و «محمد رسایلی» تئاتر «دهانی پر از کلاغ » از گیلان به طور مشترک حائز رتبه دومی شدند.
همچنین«گودرز رضایی» بازیگر تئاتر «با من به جهنم بیا» به عنوان بازیگر برتر معرفی شد.
هیأت داوران در بخش طراحی لباس نیز «میثم میرزا بابایی» طراح لباس تئاتر «مسافر مرگ» از استان یزد را برتر اعلام کردند.
در بخش کارگردانی نیز «مجید کاظم زاده» کارگردان تئاتر «دهانی پر از کلاغ» و «لقمان بحرانی» تئاتر «در حال کندن پوست پیاز» را مشترکاً سوم اعلام کردند.
هیأت داوران، جایزه دومی کارگردانی را نیز به «آرش منصوری» کارگردان تئاتر «با من به جهنم بیا» اهدا کردند و در این بخش هیچ اثری به عنوان اثر برتر اعلام نشد.
هیأت داوران در بخش انتخاب گروه‌ها نیز گروه تئاتر «در حال کندن پوست پیاز» و  «دهانی پر از کلاغ» را مشترکاً سوم و گروه «با من به جهنم بیا» را گروه دوم معرفی کردند و در این بخش نیز هیچ گروهی را برتر اعلام نکردند و گروه تئاتر «مسافر مرگ» را به دلیل نگاه جدید به تئاتر و اجرای بدون کلام شایسته تقدیر اعلام کردند.
هیأت داوران ششمین جشنواره سراسر هنرهای نمایشی جوانان مساجد، اثر نمایشی «با من به جهنم بیا» به کارگردانی«آرش منصوری» از کرمانشاه را برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کرد.


اخبار استان‌ها

تبلیغات