بیانیه هیات داوران چهارمین جشنواره هنرهای نمایشی - مرکزی 1387

بیانیه هیات داوران چهارمین جشنواره هنرهای نمایشی (مرکزی- اسفندماه 1387)
                                                                به نام خدا
در آستانه دهه چهارم انقلاب اسلامی ایران و همزمان با ایام گرامیداشت سالروز تاسیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور و هفته پربرکت وحدت ، هیات داوران چهارمین جشنواره هنرهای نمایشی در رشته های عکس ، فیلم کوتاه و نمایشنامه نویسی با اغتنام فرصت و ابراز خشنودی از حضور جوانان متعهد در عرصه قلم و هنر ، حضور ایشان در این عرصه را زمینه ساز تقویت سینما و تئاتر متعهد و دینی میداند و مسئولان فرهنگی و هنری کشور را به حمایت از این جوانان مستعد فرا می خواند. هیات داوران این جشنواره ، قلم را ودیعه الهی میداند که خداوند به آن سوگند یاد کرده است و جوهر آن را اگر به راه حق بسپارند، افضل بر خون شهدا خوانده است .
نویسندگان هنرمند و متعهد با توجه به جنگ نرم و ناتوی فرهنگی دشمن با قدم نهادن در این عرصه و مقابله با این تهاجم گسترده باید با شناخت ، اهمیت قوت و قدرت این وسیله کوچک ولی تاثیرگذار وارثانی بس نیکو برای آن باشند.
جوانان و نوجوانان مسجدی در این میدان وظیفه ای مضاعف بر دوش دارند، چراکه باید هم قداست مسجد را حفظ کنند و هم رسالت قلم و اندیشه را به خوبی ایفا کنند.همچنین در عرصه تولید آثاری فاخر در زمینه فیلم و به خصوص فیلم کوتاه که به اعتقاد بسیاری از اهل فن بسیار سخت تر و جذاب تر از فیلم بلند است ، توسط جوانان مسجدی می تواند گام موثری در زمینه شناساندن اسلام عزیز به اقصی نقاط جهان و بیان ارزشها و مفاهیم آن برای دنیای سراسر غفلت زده امروز باشد. استفاده دشمنان از این وسایل در جنگ نرم علیه ایران اسلامی و متعهدین به انقلاب را بیش از پیش در به کارگیری هنر به ویژه هنر هفتم برای انتقال ارزشها رهنمون می سازد.
هیات داوران این جشنواره با تبریک مجدد حضور جوانان مستعد در این زمینه ، معتقد است که تلاش خالصانه شرکت کنندگان در عرصه مقابله با تهاجم و ناتوی فرهنگی ،مطمئناّ ماجور درگاه الهی خواهد بودو به دست آوردن جایزه تنها بهانه ای است برای تشویق و ترغیب بیشتر. امید است که در این مسیر خداوند راهنمای ما باشد و ما و شما جوانان را در این راه ثابت قدم نگاه دارد.

اخبار استان‌ها

تبلیغات