بیانیه هیئت داوران سومین جشنواره آواها و نغمه های آسمانی - مازندران 1386

بیانیه هیئت داوران سومین جشنواره آواها و نغمه‌های آسمانی
 
 
باسم رب الاکرم

اگر باور داشته باشیم که فرهنگ، عصاره اجتماعی است به یقین می‌توان اذعان داشت که نغمه‌ها و سرودهای دلنشین سومین جشنواره سراسری آواها و نغمه‌های آسمانی با نگاهی ویژه به رشته‌های سرود و تواشیح نیز از حیث ارزش شناسی کمتر از جشنواره اول و دوم نیست، بلکه بر غنای ادبی آن افزوده شده است.
شاعران معتقدند:
نی ز ناله وا ماند گر ز لب جدا ماند
وای اگر دل خود را از خدا جدا بینی
جوانان و نوجوانان ما این مرزداران گمنام فرهنگی در سنگر مساجد چه عاشقانه درخشیدند و در سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی در شناخت ظرفیت‌ها ای کاش در قالب موسیقی مقامی و سنتی جهت فعالیت بخشیدن به رشد اجتماعی جامعه ایرانی با عزمی راسخ‌تر از دیروز می‌درخشیدند تا ناشران عظیمی برای پیام مقام معظم رهبری در جهت اتحاد ملی نیز می‌باشند.
باید به این واقعیت اعتراف کنیم که جوانان عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور نه جلوتر از مردم و نه عقب‌تر از مردم گام برداشته‌اند و بدین لحاظ قضاوت آواها و نغمه‌های آسمانی خود را به داوری مردم منوط می‌دانند، ای خوش آن نغمه که مردم بسپارند به یاد ...
بدیهی است مسجد به عنوان سنگر عظیم فرهنگی در یک جامعه انقلابی مطرح بوده و هست و بخاطر ایجاد انگیزه‌ و رونق بخشیدن به استوانه‌های تبعید و روشنگری به عنوان مکان وحدت می‌توان جایگاه خوبی را جهت شناخت اندیشه‌ها و تفکر جوانان برای کسب فضایل علمی و فرهنگی و مذهبی در مسجد دریافت و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را به عنوان آئینه دار فضیلت انسانی برای همیشه مطرح نمود.
بنابراین نتایج سومین جشنواره سراسری آواها و نغمه‌های آسمانی ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور بشرح ذیل اعلام می‌گردد:

** استان‌های برتر در شته سرود:
قم- قزوین- گیلان- زنجان- گلستان- فارس- سمنان- چهارمحال و بختیاری- مرکزی مازندران
** استان‌های برتر در رشته تواشیح:
آذربایجان شرقی- خراسان جنوبی- خوزستان بوشهر- تهران فارس یزد مازندران کانون بهنمیر- مازندران با دو اثر- یزد با دو اثر
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار استان‌ها

تبلیغات