بیانیه هیئت داوران سومین جشنواره هنرهای نمایشی

بیانیه مشترک هیأت داوران سومین جشنواره هنرهای نمایشی (خراسان جنوبی – بهمن ماه 1386) 

ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و آرزوی توفیق دست اندرکاران برگزاری سومین جشنواره بزرگ جوانان کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور و همچنین خیر مقدم به شرکت کنندگان جشنواره، هیات داوران ضمن بررسی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره مواردی را به شرح ذیل اعلام می دارد:
بخش عکس:
در مجموعه آثار رسیده ، آثار محدودی دارای ایده و  پیام می باشند و نحوه ارائه آن ناشی از شتابزدگی در تهیه آثار بوده است.هنرمندان جوان عکاس در گرفتن یک عکس باید با تفکر کافی و شناخت اقدام نمایند تا تصویر حال علاوه بر ثبت یک لحظه گذرا ، بیننده را به فکر وادار کند.
بخش فیلم کوتاه :
فیلمهای کوتاه ارسالی که اغلب ساخته ی هنرمندان تجربی بوده است و بیانگر توانمندیهای هنرمندان جوان می باشد، اغلب فیلمهای ارسالی الهام گرفته از موضوعات مذهبی ، آئینی و دارای نقاط قوت و ضعف هستند. سینما گران جوان که می خواهند در عرصه دین وارد شوند باید آگاهی های خود را از دین و مسائل مرتبط باآن به خصوص رابطه آن با جامعه را افزایش دهند.
نمایشنامه نویسی:
آثار رسیده به این بخش دارای موضوعات مختلف است، که تعداد کمی از آنها ارتباط مستقیم با موضوع جشنواره دارند.نویسندگان جوان که برای ارائه نمایشنامه دست به قلم می برند، باید توجه داشته باشند که اجرای نمایشنامه در صحنه نیاز به عوامل مختلفی دارد که مهمترین آنها داشتن نمایشنامه قوی استو این مدد اندیشه بالا ، پرهیز از شتابزدگی و سعی در گزیده نویسی می تواند راهگشای نویسندگان جوان باشد. هیات داوران بر این عقیده است که برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند در شناخت استعدادهای جوان ، کمک شایانی به متولیان فرهنگ و هنر کشور بنماید و لازم است در برگزاری جشنواره های عکس، فیلم کوتاه و نمایشنامه نویسی  فرصت کافی جهت ارائه آثار به شرکت کنندگان داده شود. هیات داوران ضمن تشکر از شرکت کنندگان جوان که خود را به محل آزمایش گذاشتند، امیدوار است در جشنواره آینده شاهد آثار فاخر هنرمندان جوانی باشد که در آینده به هنرمندان چیره دستی در عرصه فرهنگ و هنر این مرز و بوم تبدیل شوند..
هیأت داوران ضمن تقدیر و تشکر مجدد از همۀ دست اندرکاران و برگزیدگان سومین جشنوارۀ هنرهای نمایشی اعضاء کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور که استان ولایتمدار خراسان جنوبی را به عنوان میزبان این جشنواره انتخاب نموده‌اند و خاطره‌ای خوش را در اذهان همۀ شرکت کنندگان پدید آوردند؛ همۀ عزیزان را به رعایت و توجه به چند نکتۀ مهم راهنمایی می‌نماید:
1-    برگزاری کارگاههای آموزشی برای شرکت کنندگان در هر سه رشته جشنواره (نمایشنامه نویسی، عکس و فیلم کوتاه) از مهم‌ترین کارهاست.
2-    حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مادی و معنوی از هنرمندان مسجدی، تا حد زیادی می‌تواند موانع و مشکلات در حرکت و ترقی آن عزیزان را برطرف نماید.
3-    حضور این عزیزان به منظور تولید آثار فاخر در فضای مساجد (هماهنگی با امام جماعت و هیأت امنای مسجد) تا حد زیادی می‌تواند در آینده تولیدات دینی را به جامعۀ اسلامی عرضه نماید.
در پایان هیأت داوران ضمن آرزوی توفیقات روز افزون برای همۀ شرکت کنندگان در جشنواره آراء خود را به شرح زیر اعلام می‌دارد:


سعید کشن فلاح                    سید جواد هاشمی              رسول اولیا زاده

اخبار استان‌ها

تبلیغات