بیانیه هیئت داوران پنجمین جشنواره قرآن

بیانیه مشترک هیأت داوران پنجمین جشنواره قرآن (مدها متان)

پس از حمد و ثنای الهی خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که بار دیگر توفیق حضور در استان ولایتمدار و لاله‌گون کردستان و شهرستان سنندج را شامل حالمان کرد؛ تا از وجود قاریان، حافظان و عاملان به قرآن (انشاءالله) حظّ و بهره بریم.
پنجمین سال برگزاری جشنواره قرآنی مدها مّتان که ویژه اعضاء کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور اجراء می‌شود، نشان از جدّیت و همّیت برگزار کنندگان این جشنواره و مسئولین محترم دبیرخانه ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور دارد. افزایش رشته‌های مختلف در این جشنواره و در برگرفتن مخاطبین بیشتر نیز از نقاط قوت این جشنواره محسوب می‌شود. اما هیأت داوران ضمن قدردانی از همۀ شما عزیزان و شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات قرآن، توصیه‌های خود را به برگزار کنندگان جشنواره در قالب موارد زیر مطرح می‌نماید:
1-    در برگیری بیشتر مخاطبان جشنواره از نظر سنی؛ بویژه در رده سنی نوجوانان تا حد زیادی بر شکوه و بالندگی جشنواره خواهد افزود.
2-    افزایش بخشهای رقابتی رشته حفظ نیز تا حد زیادی می‌تواند در حضور بیشتر مخاطبان جشنواره چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی مثمر ثمر باشد.
3-    خلاء پی‌گیری جهت برگزاری و افزایش دوره‌های تخصصی آموزش قرآن در رشته‌های مختلف و تداوم آن در کانون‌های مساجد نیز کاملاً مشهود است؛ که این امر نیز به برگزارکنندگان توصیه می‌شود.
و اما توصیه‌های مربوط به شرکت کنندگان :
1- حضور بیشتر شما عزیزان در جلسات سنتی قرآن و برگزاری کلاس‌های آموزشی توسط خود شما با راهنمایی اساتید مجرب تا حد زیادی می‌تواند در ترویج علوم قرآنی مفید و مؤثر باشد.
2- هیأت داوران ضمن تقدیر از همۀ عزیزان که اهتمام در امر توسعه و ترویج علوم قرآنی دارند توصیه به پرهیز جدی، برخی از شرکت کنندگان را که صرفاً برای شرکت در جشنواره و مسابقات آماده می‌شوند را مطرح می‌نماید
هیأت داوران در پایان توفیقات روزافزون برای همۀ شما عزیزان، برگزار کنندگان جشنوارۀ مدها متان و تمامی جوانان ایران اسلامی که از محبان قرآن و اهل بیت علیهم السلام می‌باشند را از درگاه ایزد منان مسئلت دارد.

اخبار استان‌ها

تبلیغات