بیانیه هیئت داوران چهارمین جشنواره شعر و قطعات ادبی - گلستان 1387

                                                                     به نام خدا
                            بیانیه هیات داوران چهارمین جشنواره شعر گلدسته های سپید

پس از گذشت قریب به سه دهه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، اکنون می توان قاطعانه مدعی شد که ادبیات و هنر آئینی توانسته است توانمندیهای خود را در عرصه های گوناگون فرهنگی و هنری به اثبات برساند و به عنوان یکی از درخشان ترین فصول فرهنگ ایرانی ، اسلامی تجلی کند.

بی شک نسل جوان با توجه ویژه ای که به مفاهیم قدسی و با انگیزه ی خالصانه که تامل همگان را برخواهد انگیخت باید با حمایتهای هوشمندانه و مدبرانه کارگزاران فرهنگی همراه شود تا نتایج به دست آمده بسیار امیدوارکننده تر و خیره کننده تر باشد. هیات داوران چهارمین جشنواره شعر و قطعات ادبی ، آئینی با عنوان گلدسته های سپید ضمن تقدیر و تشکر از خالقان آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره به استحضار می رساند که کلیه آثار در سه مرحله داور شد:
در مرحله نخست کلیه آثار غیر مرتبط با 4 موضوع ویژه این جشنواره یعنی امام رضا علیه السلام ، کتاب، مسجد و سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تفکیک شد.

در مرحله دوم آثار مرتبط با موضوعات اعلامی و فوق الذکر بررسی و از میان آثار رسیده 45 اثر در سه رشته شعر کلاسیک ، شعر نو و نثر شاعرانه از هرکدام 15 اثر جهت شرکت در مراسم اختتامیه و قرائت آثار به صورت حضوری ، انتخاب شدند.

در مرحله سوم صاحبان  45 اثر برگزیده با قرائت آثارخویش در روز پایانی و رفع اشکالات احتمالی تایپی و شنیدن اشعار توسط پیش کسوت عرصه شعر و ادب فارسی و شاعر انقلاب اسلامی استاد حمید سبزواری آثار برگزیده نهایی انتخاب و معرفی شدند. شایان ذکر است کلیه آثار منتخب در مرحله اول و دوم تنها با یک کد و بدون ذکر هیج نام ونشانی اعم از نام استان و یا نام خالق اثر ، داوری شد که به حق اقدام شایسته ای در امر داوری بود که در این مجال از این تدبیر دبیرخانه جشنواره تقدیر و تشکر خود را اعلام می داریم.

با ابراز شادمانی از ورود حکیمانه و خردمندانه اصحاب مسجد به عرصه ادبیات دینی ، آئینی و خلق آثار فاخر و سرشار از لطافت و معنویت که احساس شور و شعف هیات داوران را برانگیخت ، این هیات با اغتنام فرصت خواستار توجه ویژه به محتوای آثار خلق شده ،با توجه بر حفظ و پاسداشت زبان و ادبیات شیرین و زیبا و ماندگار فارسی از شعر شاعران هنرمند و همچنین حمایت از جوانان برومند مسجدی و نیز برقراری ارتباط بین شعرای جوان مساجد کشور  می باشد.

اخبار استان‌ها

تبلیغات